1 ayda 15 kilo verdiren diyet önerileri

1 ayda 15 kilo verdiren diyet önerileri aslında 1 ay boyunca uygulamanız durumunda kilo vermenizi kolaylaştıracak bir takım tavsiyelerdir. Bu yazıda kilo vermenin yolları arasında sayılabilecek 7 adet zayıflama önerisi ile 3-4 haftada 10 – 15 kilo zayıflamak mümkündür.

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 1:
Her sabah kalktığınızda kendi kendinize neden zayıflamanız gerektiğini hatırlatın ve bu yoldaki istekliliğinizi ve kararlılığınızı güçlendirin. Her sabah 5 dakika kadar gözleri kapalı şekilde kendinizi motive ederseniz gün boyunca sizi pişman edecek atıştırmalardan uzak durursunuz.

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 2:
Her gün 3-4 saat arayla 4 öğün yemek yiyin. Böyle yapmak sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır çünkü az ve sık yemek metabolizmayı hızlandıran bir etki oluşturur. Ayrıca gün içerisindeki açlık hissinizi de bastırır ve aşırı yemek yemenize engel olur.

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 3:

Her öğünden önce mutlaka 2 adet/porsiyon taze meyve veya sebze yiyin. Misal olarak 2 havuç, bir baş brookoli, bir adet portakal 4 yaprak marul vb… Günlük 60 gram protein alımı da ihmal edilmemelidir. Hayvansal gıdaların yanında soya dan da bu protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Protein yerine peynir altı suyu da günlük protein ihtiyacını karşılayabilir. 60 gram protein ihtiyacını balık ve tavuk, hindi etinden almanız da doğaldır. Protein ve meyve sebze tüketimi metabolizmayı hızlandıracaktır çünkü bu tür besinlerin tüketimi zahmetli olmakta ve vücuda daha fazla kalori harcatmaktadır. Meyve ve yeşil sebze yemenin vücuttaki toksinleri atıcı etkisi de cabasıdır. Ancak meyve sularından uzak durmalıyız…

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 4:

Açlık düzeyinize göre beslenmeyi önerin. Sizlere 1 den 10 a kadar açlığınızın şiddetini ölçebileceğiniz bir skala tavsiye edeceğim. 1. düzey tok olduğunuzu, 10 uncu düzey ise kurtlar gibi acıktığınızı gösterecek. 10 dereceden ciddi bir açlık çekiyorsanız bu durumda 300 kalorilik bir öğün ile beslenmeye hak kazanacaksınız. Kısaca skala yı özetlemek gerekirse:
Açlık düzeyiniz 1-3 arasında ise ( 1-10 arası puan veriyoruz bunu unutmayın)… sadece 0-150 kalorillik bir yemek yiyebilirsiniz..
Açlık düzeyiniz 4-7 arasında ise… 100-200 kalorillik bir yemek yiyebilirsiniz..
Açlık düzeyiniz 8-10 arasında ise… 200-300 kalorillik bir yemek yiyebilirsiniz.
Bu sayede aç kaldığınızda bile aşırı kalorili yiyecekler ile beslenmekten kendinizi alıkoyacaksınız. Ancak kuralımız şu ki şiddetli bir açlık çekseniz bile yemeğe geçmeden önce meyve protein alacaksınız. Onları da kalori hesabına dahil edin.

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 5:
Günlük olarak en az 1 buçuk litre su tüketin.

Sizlere su içme ile alakalı 3 zayıflama yöntemi:
Su içmek metabolizmayı hızlandırır ve kilo verme sürecini kolaylaştırır. O nedenle mümkün olduğunca sık aralıklarla su için ve vücudu susuz bırakmayın
Soğuk su içmek vücuda daha fazla kalori harcatır. Çünkü soğuk suyu ısıtmak için vücudunuz yağ depolarını kullanmak zorunda kalır.
Suyu öğün aralarında için. Böylece açlığınız da bastırılmış olur

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 6:

Haftada 3 -4 kez metabolizma hızlandıran egzersizler yapın. Günün ilk saatlerinde sabah erken yapılan zayıflama egzersizleri daha etkili olmaktadır. İlk günler hafif tempo ile başladığınız egzersizlere her hafta % 20 çoğaltarak devam edin.  Egzersiz yapmaya vaktiniz yoksa günlük olarak 45 dakika tempolu yürüyüş deneyin.

1 ayda 15 kilo verdiren Zayıflama tavsiyesi 7:
Xenadrine veya Lipo-6 tarzı bir yağ yakıcı zayıflama hapı deneyin. Yağ yakıcı haplar zayıflamaya yardımcı olabilir ama tek başlarına fayda sağlamazlar. Dediklerimi uygularsanız daha hızlı bir kilo veme süreci yaşamanıza faydaları olur.

Size 1 ay boyunca örnek bir günlük zayıflama programı vereyim

Sabah kahvaltısı saat 8:00 de ve sonrasında egzersiz
Öğle yemeği saat 12:00 de ve sonrasında 15 dakika yürüyüş
Ara öğün 15  ile 15 :30 arası
Akşam yemeği 16 ile  19:00 pm arası ve 45 dakika yürüyüş

Add Comment