2 haftada 3 kilo verdiren diyet

2 haftada 3 kilo verdiren diyet, özellikle basen, göbek, kalça eritme amacıyla da kullanılabilen ve tamamen doğal gıdalardan oluşan bir bölgesel zayıflama diyeti dir. Özellikle kalça daraltma ve basen yağlarını eritmek için 2 haftada 3 kilo verdiren diyet listesini uygulamaya fena halde ihtiyacınız olacaktır.  2 haftada 3 kilo verdiren diyet menüsüne bakıldığında öyle bazı diyetlerde olduğu gibi bulunması zor egzotik meyveler ve sebzeler yer almıyor. Tamamen günlük hayatta bulunabilecek olan yiyecek ve içeceklerden müteşekkil bir diyet menüsü ile karşı karşıyayız. Bu da 2 haftada 3 kilo verdiren diyet listesinin inandırıcılığını ve uygulanabilme ihtimalini oldukça artırıyor.

2 haftada 3 kilo

2 haftada 3 kilo

Kalça yağlanması adını verdiğimiz bölgesel kiloların temelinde egzersiz yapmama ve hareketsiz yaşam sürme olduğu kadar yanlış beslenme alışkanlıkları da etkilidir. Bu yağ eriten diyet ile kalça ve popo yağlarına elveda diyebileceksiniz. Özellikl meyvelerden oluşan bitkisel bir diyet olarak bölgesel zayıflama ve incelme amaçlarınıza da hizmet edecek olan 2 haftda 3 kilo verdiren diyet için hangi malzemeler gereklidir ona bir göz atalım:

Kuru kayısı, kuru erik badem, sade yulaf, fındık, diyet süt, diyet yoğurt, taze meyvelerden elma, sebzelerden kereviz, turp, tere, roka, maydanoz, barbunya ve patates

Not: yarım çay bardağı fındık ve yarım çay bardağı badem öğütülmüş olmalı.

2 haftada 3 kilo verdiren diyet menüsü: 1. gün

Kahvaltıdan önce: Yarım litre ılık su (2 tatlı kaşığı greyfurt suyu ilave edilmiş)

Sabah Kahvaltısı: Bir gece önceden 3 kuru kayısı ve 3 kuru erik suda bekletilir ve yumuşamış haliyle 250 cc süt içine konularak 2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem ve fındık karışımı ile 2 kaşık sade yulaf eklenir. Kahvaltınız hazır!

Atıştırma: yeşil elma ve yarım litre su alınmalı

ÖğleYemeği:  1 kepçe haşlanmış barbunya ve 250 gr diyet yoğurt (1 tatlı kaşığı öğütülmüş fındık badem karışımı ilave edilmeli) ve yanında bol limonlu tere ve roka salatası

Atıştırma: 1 yeşil elma- yarım litre ılık su

İkindi vakti: bir bardak light süt ve 2 bardak ılık su

Akşam Yemeği: 1 orta boy patates (fırında pişirilmeli veya haşlanmalı) yanında 50 gr tuzsuz peynir ve büyük bir kase tere-roka-maydanoz salatası (bol limonlu, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş badem fındık karışımı ilave edilmeli)

Yatmadan  1 saat evvel: kivi ve yarım litre su ile günü bitirmeli

2 haftada 3 kilo verdiren diyet menüsü: 2. gün

Kahvaltıdan önce: Yarım litre ılık su (2 tatlı kaşığı limon suyu ilave edilmiş)

Sabah Kahvaltısı: Bir gece önceden 3 adet  kuru kayısı ve 3 adet kuru erik suda bekletilir ve yumuşamış haliyle bir bardak süt içine konularak 1 tatlı kaşığı öğütülmüş badem ve fındık karışımından ilave edilerek, 3 kaşık sade yulaf eklenir.

Atıştırma: Portakal ve yarım litre su alınmalı

Öğle Yemeği: 1 tabak kereviz ve yanında bol limonlu tere, roka ve kırmızı turp salatası (1 tatlı kaşığı öğütülmüş fındık ve badem ilave edilmeli)

Atıştırma: Portakal ve yarım litre ılık su

İkindi vakti: (saat 17 00) : 250 gram diyet yoğurt ve 2 bardak ılık su

Akşam Yemeği: 1 tabak kereviz ve yanında büyük bir kase tere-roka-maydanoz salatası (bol limonlu, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş badem fındık karışımı ilave edilmeli)

Yatmadan 1 saat evvel: 100 ml light süt ve 1 adet kivi alınmalı.

Not: diğer günler de yukarıda verdiğim günlük diyet menülerini hafif değiştirerek veya aynen uygulamaya devam edebilirsiniz. 2 haftada 3 kilo zayıflatan diyet süresince 14 günde 40 litre su tüketmek gereklidir. Bunu günde 2.5 litre olarak hesap edebiliriz.

Add Comment