2 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi: Sebze Diyeti

2 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi: Sebze Diyeti

2 Haftada 4 Kilo zayıflamak, çoğumuz için oldukça tatminkar ve yeterli bir zayıflama hedefidir. Hem kendimizi pek sıkmadan hem de açlık hissi ile boğuşmak zorunda olmadan bir kilo verme deneyimi yaşamak zorunda iseniz bu durumda sizlere Sebze Diyeti yapmanızı tavsiye edeceğiz. ABD’nin dünyaca ünlü zayıflama uzmanlarından Doktor Dean Ornish’in özel olarak formülize ettiği sebze diyeti hem besleyicilik açısından oldukça uygun hem de kalıcı zayıflamak istiyorum diyenlere kesinlikle önerilebilecek bir diyet programı sunuyor. Şimdi 2 haftada 4 kilo zayıflatan sebze diyeti nasıl yapılır ve diyet programı nelerden müteşekkildir sizlerle programı paylaşarak izah edelim.

sebze diyeti

Sebze diyetinde öncelikle kırmızı et, beyaz et ve balık eti tüketmek yasaktır. Yağsız süt, yoğurt veya peynir gibi süt ürünlerini tüketebilirsiniz. Yumurta sarısı da sebze diyeti süresince tüketilmemesi gereken diğer bir hayvansal besindir. Ayrıca bitkisel ve hayvansal yağlar, işlenmiş karbonhidratları tüketmemeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere örnek olarak 1 günlük sebze diyeti programını paylaşalım:

2 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi Örnek Diyet Programı ( 1 günlük: 1300 kalorilik diyet)

Kahvaltı
* Yağsız yoğurt ile Tam tahıllı kahvaltılık gevrek
* Taze sıkılmış portakal suyu
Öğle yemeği
* 1 adet Fırında orta boy patates,(içerisine yağsız peynir ve ıspanak ile doldurulmuş olacak)
* Brokoli
* Mevsim salatası
Akşam yemeği
Ekmek ile birlikte bir adet orta boy domates ve ve bir kaşık kapari
Sebzeli erişte

1 kase hoşaf

Içecekler
Su, çay, kahve, yağsız süt, meyve suları. dilediğinizden her öğünde 1 bardak olmak kaydıyla içebilirsiniz. Sudan dilediğiniz kadar içmek serbesttir.

 

Add Comment