2 haftada 5 kilo verdiren diyet ile 2 haftada 5 kilo nasıl verilir

2 haftada 5 kilo verdiren diyet ile 2 haftada 5 kilo nasıl verilir: 2 haftada 5 kilo nasıl verdim

2 haftada 5 kilo vermek bence çok iddialı bir kilo verme ve zayıflama diyeti değil. Yani okurların yorumlarına bakıldığında gayet te iyi başarılabiliyor. Geçenlerde bir okurum, 2 haftada 5 kilo verdim bu diyetle demişti. Aynı şekilde değişik okurlardan birkaç geri dönüş daha olunca ben de bu diyeti sizlerle paylaşmaya karar verdim.

2 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi aynı zamanda Heidi Klum diyeti olarak ta biliniyor. Ünlü Alman top model Heidi Klum tarafından özellikle doğumda aldığı 6 ayda45 kilo vermek ve tekrar mankenlik mesleğine dönerek büyük organizasyonlar için sıfır bedene düşmek amacıyla kullanılan bu diyet listesini bizler sadece fazla kilolarımızdan kurtulmak ve kalıcı zayıflamak için kullanacağız. Heidi Klum Diyeti, nin mimarı ABD nin popüler beslenme ve fitness hocası David Kirsch ten başkası değil. Kirsch’in son zamanlarda satış rekorları kıran The Ultimate New York Body Plan isimli kitabında 2 haftada 5 kilo zayıflatan Klum diyetini en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor.

heidi klum diyeti

2 haftada 5 kilo verdiren diyet, düşük oranda karbonhidrat tüketimi yüksek oranda protein tüketimi ilkesini baz alıyor. Diyetisyen David Kirsch, İki haftalık diyetin sonunda beş kilo verileceğini garanti ediyor. 2 haftada 5 kilo verdiren diyet süresince bol hareket ve egzersizin yanında günlük 5 öğüne bölünmüş bir beslenme planı uygulanması gerektiğini ifade eden ünlü diyetisyen, bu sayede metabolizmayı hızlandırmak için bir fırsat yaratılacağını ve bunun da fitness egzersizleri ile desteklenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Öğünler arası ortalama 3 saat olmalı çünkü aç kalmak vücudun metabolizmasını yavaşlatan bir dizi biyokimyasal reaksiyonlar zincirine neden oluyor. Sürekli ama azar azar yiyerek metabolizma yavaşlamasını ve vücudun yağ depolama sürecinin önüne geçebiliyoruz.

2 haftada 5 kilo verdiren diyet ABD de olduğu gibi Avrupa ülkelerinde de best seller ler arasında yerini almış durumda.

Fitness gurusu, Heidi Klum un doğumdan sonra aynı diyeti iki ay uygulayarak toplam 15 kilo, 6 ayda 45 kio verdiğini açıklıyor.

2 haftada 5 kilo verdiren diyet sırları ve önerileri:

Diyete başlarken: Kendinizi motive etmek için boy fotoğrafınızı çektirin. Beden ölçülerinizi not almayı unutmayın.

Alışveriş: Alkol, ekmek gibi karbonhidrat bombaları olarak adlandırılan ürünleri alışveriş listenizden çıkarın. Sebze, beyaz et ve balık alın.

Mönü: 14 gün boyunca farklı sebzeler yiyebilirsiniz. Ancak porsiyonlar az olsun. Sabahları bir sahanda yumurtayı kahvaltınıza ekleyin.

Öğlen ve akşam salata haşlanmış sebzeler yiyin.

Ara öğün: Meyve veya salata

Spor: Hergün mümkünse bir saatinizi spora ayırın. Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa evde egzersiz yapın.

Motivasyon: Zayıflayan bir kişinin başarı öyküsünü okuyun. Bir diyet defteri tutun, buna verdiğiniz kiloları ve yeni vücut ölçülerinizi yazın.

Add Comment