5 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir-5 Günde 5 Kilo Diyeti ile Zayıflama

5 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir-5 Günde 5 Kilo Diyeti ile Zayıflama

İnsanımız zayıflama konusunda çok sabırsız ve hızlı kilo verdiren diyetler ile zayıflamaya rağbet ediyorlar. Şok Diyetler olarak ta adlandırdığımız bu diyetleri tekrar etmek bir miktar bünyemizi yıpratıyor ve halsizlik bitkinlik gibi bir takım yan etkileri olabiliyor. Sonucu her ne olursa olsun yeter ki zayıflayayım, ben tüm sonuçlarına razıyım diyenlerdenseniz bu durumda sizlere 5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi’ni paylaşacağız. Bu vereceğimiz 5 Günde 5 kilo diyeti diğer şok diyetlere nazaran oldukça sağlıklı ve yapılışı da basit. 5 günde 5 kilo diyeti yapanlar  diyetin ilk 2 gün biraz zorladığını, kalan 3 günde ise metabolizma diyete alıştığından dolayı diyeti daha kolay uyguladıklarını ifade ediyorlar.

5 günde 5 kilo verdiren diyet listesi

Zaten 5 günde 5 kilo diyeti yorumları incelerseniz büyük çoğunlukla 5 günde 5 kilo verenler daha sonra diyeti birkaç kez uyguladıklarını ifade ediyorlar. Şimdi sizlere Ender Saraç tavsiyeli 5 günde 5 kilo diyeti’ni paylaşalım.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi: Günlük Menü

1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz.

2. gün: Yalnızca haşlanmış sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler… Sabahtan itibaren.

3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk…

4. gün: Özellikle de hazır yaz gelirken en sevdiğim gün bugün, yani meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür meyveyi tüketin.

5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz.

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, yani 5 gün boyunca mideyi dinlendirdikten sonra istediğiniz gibi yorma günleri diyebiliriz. Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlamak şartıyla.
Tabii deneyimli diyetçilere söylememe gerek yok:

Şekersiz çay, kahve, yeşil çay ve diyet meşrubatlar her daim serbest.

Not: Sakarin benzeri şeyler yerine çayınızı, neskafe’nizi şekersiz içmenizi öneriyorum. Böbrekleri daha fazla çalıştırarak su kaybını belirgin ölçüde arttırıyor.

Ben de geçen kış bu diyeti yaptım ve gerçekten de 5 günde 5 kilo verdim.   Diyet ilk başlarda vücut çok çabuk su kaybettiği için hızla kilo veriliyor insanın morali düzeliyor, motivasyonu artıyor. Ben şahsen çabuk kilo veren (ve alan) bir yapıya sahip olduğumdan diyetten hiç sapmamayı becerirsem bu 5 günde 5 kilo verebiliyorum ancak bunun 1-2 kilosu su oluyor ve 6.,7. günler yediklerimle zaten 2 kiloyu genelde geri alıyorum. Yani 5 ileri, 2 geri, haftasonu bol bol yiyerek haftada 3 kilo rahat rahat verilebiliyor. 6. ve 7. günlerde biraz aşırıya kaçmamın tek nedeni oburluk değil biraz da düşük kaloriyle idare etmeye kolayca alışan vücudu şoke etmek istemem. Uzun süren rejimlerde arasıra aşırı yemek yiyip tekrar aniden kesmek gerekir ki, metabolizma duruma uyum sağlamasın.
Kolay gelsin!

Add Comment