5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet İle Hızlı Kilo Verme

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet İle Hızlı Kilo Verme

Yazın bitimiyle birlikte alınan fazla kilolardan bir an önce kurtulmak gerçeği ile yine karşı karşıya kaldık. Ramazanda kilo almanın kolay olduğu, kilo vermenin ise bir hayli zor olduğu gerçeğini de bir çoğumuz acı bir tecrübe ile bir daha öğrenmiş bulunuyoruz. Şimdi yine zayıflama zamanı diyorsanız sizlere önereceğimiz 5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi ile hızlı kilo vermenin bir diğer yolunu ve yöntemini denemenizi tavsiye ediyorum. 5 günlük diyet listeleri, daha kısa süreli diyet programlarına nazaran kalıcı kilo vermeyi sağlaması ve verilen kiloların kolayca alınmamasını sağlamaktadır. 5 ve 7 günlük diyetlerden daha uzun süreli diyet formülleri ise hem uygulama zorluğu hem de vücudu bitkin düşürmesi nedeniyle çoğu kişi tarafından tercih edilmiyor.

Diğer hızlı kilo verdiren diyetlerin aksine sağlıklı ve besleyici bir diyet formülü sunan 5 günde 5 kilo verdiren diyet, vücuda gerekli olan protein, karbonhidrat ve yağ dengesini de sağlamış bir diyet menüsü özelliği taşıyor. Değişik besin gruplarını oldukça orantılı bir biçimde içerisinde barındıran 5 günde 5 kilo zayıflatan diyet listesi nasıl yapılıyor gelin hep birlikte öğrenelim:

5 günde 5 kilo verdiren diyet

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz.
5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 2. gün: Yalnızca haşlanmış sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler… Sabahtan itibaren.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk…
5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 4. gün: Özellikle de hazır yaz gelirken en sevdiğim gün bugün, yani meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür meyveyi tüketin.
5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz.

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, yani 5 gün boyunca mideyi dinlendirdikten sonra istediğiniz gibi yorma günleri diyebiliriz. Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlamak şartıyla.
Tabii deneyimli diyetçilere söylememe gerek yok:
Şekersiz çay, kahve, yeşil çay ve diyet meşrubatlar her daim serbest.
Not: Sakarin benzeri şeyler yerine çayınızı, neskafe’nizi şekersiz içmenizi öneriyorum. Böbrekleri daha fazla çalıştırarak su kaybını belirgin ölçüde arttırıyor.
Bu 5 günlük diyette özellikle de ilk başlarda vücut çok çabuk su kaybettiği için hızla kilo veriliyor insanın morali düzeliyor, motivasyonu artıyor. Ben şahsen çabuk kilo veren (ve alan) bir yapıya sahip olduğumdan diyetten hiç sapmamayı becerirsem bu 5 günde 5 kilo verebiliyorum ancak bunun 1-2 kilosu su oluyor ve 6.,7. günler yediklerimle zaten 2 kiloyu genelde geri alıyorum. Yani 5 ileri, 2 geri, haftasonu bol bol yiyerek haftada 3 kilo rahat rahat verilebiliyor. 6. ve 7. günlerde biraz aşırıya kaçmamın tek nedeni oburluk değil biraz da düşük kaloriyle idare etmeye kolayca alışan vücudu şoke etmek istemem. Uzun süren rejimlerde arasıra aşırı yemek yiyip tekrar aniden kesmek gerekir ki, metabolizma duruma uyum sağlamasın.

Add Comment