5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi-Göbek Eriten Diyet

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi-Göbek Eriten Diyet

5 Günde 5-6 kilo vermeyi pek önermememize rağmen bazen kısa zamanda hızlı kilo vermek gerekli olabiliyor. 5 günde 6 kilo verdiren diyet listesi ile hızlı ve kalıcı zayıflamanın yollarını sizlerle paylaşacağız. Ancak 5 günlük bir zaman dilimi içerisinde 6 kilo vermenin sağlıklı bir kilo verme yolu olduğunu da iddia etmiyoruz. Şimdi sizlere kısa bir süre olan 5 günde zayıflamanın yollarını bir diyet listesi ile somutlaştırıp paylaşacağız. Bu diyetin iyi bir yönü var ise kendinizi pek aç hissetmemeniz ve göbek yağlarını eritici etksinin olmasıdır.  Şimdi göbek eriten diyet olarak ta bilinen 5 günde 6 kilo zayıflama diyeti nasıl uygulanır bunu öğrenelim.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 1. gün: Diyetin ilk günü doğal olarak gün boyunca sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Patates haricinde bir şey yemek kesinlikle yasak. Ancak dilediğiniz kadar hatta kusana kadar yiyebilirsiniz. Bu arada hatırlatmak lazım. Bol su içebilirsiniz. Ayrıca patateslere sadece baharat eklemenize izin var. Onun haricinde tuz, mayonez ketçap vs kesinlikle yasak.

5 günde 6 kilo verdiren diyet

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 2. gün: Diyetin 2. günü sebze günü olarak adlandırılıyor. Bu günde sadece sebze yemenize izin var. Sebze çeşidi konusunda kesinlikle sınırlama yok. Dilediğiniz sebzeyi tüketmekte serbestsiniz. Sebzelere zeytin yağı dahil hiç bir şekilde bitkisel yağ ilave edilmeyecek ve salatalar çiğ olarak tüketilmeli. Bir diğer önemli nokta da şu: güne hangi sebzeleri tüketmekle başladıysanız günü de o sebzeleri tüketerek bitirmelisiniz.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 3. gün: Diyetin 3. günü et günü olarak biliniyor. Bu gün de diyet menümüz kırmızı veya beyaz et farketmez kesinlikle yağsız etlerden oluşacak. Ancak aynen sebze gününde olduğu gibi balık, kırmızı et, tavuk güne ne ile başlıyorsak onunla günü sona erdirmek durumundayız. Yine balıklara baharatlar dışında bir şey ilave etmemizin kesinlikle yasak olduğunu da hatırlatalım.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 4. gün: Diyetin 4. günü meyve günü. Muz dışında dilediğimiz taze meyveyi tüketmekte serbestiz. Ancak güne hangi meyveler ile başladıysak onlarla bitirmemiz gerekiyor.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 5. gün: Diyetin 5. günü yumurta günü olarak adlandırılıyor. Yumurtaya yine baahrat haricinde bir şey ilave etmek kesinlikle yasak. Ancak yağsız olmak kaydıyla süt ve yoğurt gibi süt ürünleri tüketmekte serbestiz.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi 6. ve 7. günler Artık 5 günde 6 kilo verdiren diyet listesinin sonuna yaklaştık. Diyetin bitmesinin ardından bu iki günde bir tür dinlenme uygulaması yapıyoruz ki verdiğimiz kilolar geri alınmasın. Diyetin bu iki gününde bayanlar 1500 kalori erkekler ise 2000 kalori ile kendilerini sınırlayacaklar. Bu sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla gün içerisinde dilediğinizi yiyebilirsiniz. Diyeti tekrar uygulamak isterseniz bu 2 günlük dinlenmenin ardından ikinci bir beş günlük diyet uygulaması daha yapabilirsiniz.

5 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi boyunca şekersiz olmak kaydıyla açık çay, kahve, yeşil çay her daim serbest.

Add Comment