7 gunde 7 kilo verdiren meyve sebze diyeti ile zayıflama

7 gunde 7 kilo verdiren meyve sebze diyeti ile zayıflama

7 gunde 7 kilo verdiren diyet listesi , bilinen diyetlerin aksine belirli günlerde belirli besinler ile beslenme esası üzerine kurulmuş bir diyet türüdür. Yani misal olarak bir gün boyunca meyve tüketirken ertesi gün sebze tüketeceksiniz. Bu diyetin vücudu detoksifiye ettiği ve aynı zamanda kilo verme olanağı sağladığı iddia edilmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi bu diyeti uygulayarak 7 günde 7 kilo zayıflama olanağı vardır. Ancak genellikle 1 haftada 4-5 kilo verildiği diyeti uygulayanlar tarafından bildirilmektedir.

7 günlük zayıflama diyetinin diyet planı:

meyve ve sebze diyeti

meyve ve sebze diyeti

Pazartesi günü yani ilk gün, muz haricinde dilediğiniz kadar meyve ve sebze yemekte serbestsiniz. Salı günü sadece sebze tüketilecektir. Çarşamba günü ise 5 adet muz ve bir su bardağı yağsız süt tüketilecek. Geriye kalan diğer dört gün de aynı şekilde 3 er günlük tekrarlar halinde meyve, sebze ve muz – süt şeklinde uygulama yapacaksınız. Gördüğünüz gibi 7 günde 7 kilo verdiren zayıflama diyetinin uygulanışı oldukça kolay ve diyet listesi hatırda kalıcıdır.

7 günlük meyve sebze diyetinin faydaları
7-günlük meyve sebze detoks diyeti oldukça dengeli ayarlanmış ve sağlıklı bir diyet türüdür. Kesinlikle halsizlik ve bitkinliğe yol açmaz. Açlık hissetmezsiniz. Gün boyunca meyve ve sebze tüketileceğinden dolayı, metabolizma hızlandırma işlevi görür ve kandaki toksinleri temizleyerek detox diyeti işlevini de üslenir. Dİyette fazla yağ ve karbonhidrat alımı mümkün olmadığından dolayı doğal olarak düşük kalorili bir diyet tatbik etmiş olursunuz.

Add Comment