8 Kanıtlanmış zayıflama ve Kilo verme Yöntemleri

8 Kanıtlanmış zayıflama ve Kilo verme Yöntemleri

Zayıflamak için hazırsınız ama bunu bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. O durumda günlük alışkanlıklarınıza bir göz atmanın zamanı gelmiştir. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin önündeki en büyük engel, sağlıksız beslenme alışkanlıklarını terk etmemeniz olabilir.

Bu yazıda günlük hayatta alışkanlık edindiğiniz birkaç beslenme davranışının sizlerin zayıflama ve kilo verme çabalarınıza engel olacağından hareketle birkaç zayıflama ipucu vereceğiz. Bu zayıflama ipuçları belki tek başına kilo kaybı veya zayıflama çabalarınızı sonuçlandırmaz ama yapacağınız egzersiz ve diyet aktivitelerinin zayıflama hedefine sizi daha hızlı yaklaştırmasına yardımcı olur.

Eğer gerçekten zayıflama ve kilo verme konusunda ciddi yapmak istemiyorsanız yazıyı dikkatle okuyun.

Bu yazıda verdiğimiz örnekler bir çok kişinin zayıflama çabalarında neden başarısız olduğunu gözler önüne serecektir.

Kilo Kaybı İpucu 1

Kahvaltı öğünlerini atlamayın. Çünkü kahvaltı hem sabahları metabolizmanızı hızlandırır hem de günün diğer öğünlerinde daha az yemek yemenize fayda sağlar.

Zayıflama İpucu 2

Uyumadan en az 3 saat önceden hiç bir şey yememeye dikkat edin. Gece atıştırmaları şişmanlığın nedenleri arasında en önemli sebeptir.

Zayıflama İpucu 3
Televizyon karşısında çerez yemeyin. Televizyon izlemek aslında farkında olmadan bolca abur cubur yiyerek fazladan kalori almanıza neden olur. 
Zayıflama İpucu 4

Bol sulu ve düşük kalorili karpuz gibi meyveler tüketin

Zayıflama İpucu 5
Şeker yerine bal ve tüm çikolata yerine  keçiboynuzu tozu tüketin. Bunların tadları her ne kadar şekerleme veye çikolata tadı gibi iyi olmasa bile zayıflama ve kilo verme için avantaj sağlar.

Zayıflama İpucu 6
Daha fazla sebze yiyin.  Zayıflatan sebze yemekleri ve sebze diyet türleri hakkında araştırma yapın. Sebze yemekleri hem zayıflatır hem de kilo kontrolü olanağı sağlar.

Zayıflama İpucu 7
Gereksiz yüksek kalorili gıdalardan  kaçının. Yüksek kalorili salata tariflerinden uzak durun. Örneğin salatalarda yağlı peynir veya mayonez gibi kalorisi yüksek soslar koymayın. Bunun yerine sirke ile zayıflama ipuçlarını değerlendirin.

Zayıflama İpucu 8
Beş gün en az yarım saat, her gün için hafta dışarıda bir süre Egzersiz hareketleri yapın.  Özellikle bacak ve basen incelmesi için bisiklet sürmek gibi bacak çalıştırıcı egzersizler gerçekten çok faydalıdır.

Sonuç olarak beslenmenize dikkat edip yeteri kadar egzersiz ve spor yaparsanız zayıflamak için önünüzde hiç bir engel kalmamış demektir.

526

Add Comment