Aç Kalmadan Zayıflama-Aç Kalmadan Zayıflamanın 12 Altın Kuralı

Aç Kalmadan Zayıflama-Aç Kalmadan Zayıflamanın 12 Altın Kuralı

Aç kalmadan zayıflamak, her ne kadar bir çok kişiye hayal gibi gelse de doğru ve uygun yöntemler denenerek aç kalmaksızın kilo vermek mümkün olabilmektedir. Hem de öyle kafa karşıtırıcı karmaşık detaylar olmadan aç kalmadan zayıflamaktan bahsediyoruz. Şimdi sizlere aç kalmadan zayıflamak istiyorum diyorsanız 12 altın kuralı paylaşacağız.

aç kalmadan zayıflama

1) Protein, karbonhidrat ve yağ bakımından zengin besinleri birbirleri ile dengeli biçimde tüketin ve sıklıkla bu besin gruplarının ağırlıklarını değiştirerek beslenmeye çalışın.  Böylece hem vücudunuz daha iyi beslenecek hem de hazım yavaşlaması şikayetleriniz sona erecektir.

2) Sos mayonez ve ketçaptan uzak durun, bunun yerine elma sirkesi, üzüm sirkesi, limon suyu gibi kalorisi düşük ama aynı zamanda yağ yakıcı etkileri olan besinler tüketin.

3) Glisemik indeksi düşük yiyecekler tüketin. Özellikle meyveler, elma, portakal gibi yiyecekler glisemik indeks bakımından düşük oranlara sahiptirler.

4) Yemeklerde küçük tabaklar kullanın. Böylece servisinizde daha az kalori almış olacaksınız

5) Öğün sayısını 6 ya çıkarın ve ara öğünlerde muhakkak sebze ve meyve ağırlıklı beslenin

6) Ana öğünlerde ise ekmek, ve yağlı yemekler yerine sebze salataları ve meyve kokteylleri yemeyi deneyin. Bu şekilde yemeklerde alacağınız fazla kalorilerden kurtulmuş olacaksınız.

7) Bol egzersiz hem kalori yaktırır hem de açlık hissini yok eder. Bu nedenle egzersizler ile formunuzu sürekli biçimde koruyun.

8) Mümkünse fast food türü yiyeceklerden uzak durun. Fast food yemeden yapamıyorum diyorsanız balık ve tavuk burger gibi daha az kalorili ve yağ oranlı olanlarını tercih edin. Fast food yiyeceklerde sos, mayonez, ketçap, hardal vs kullanmayın.

9) Beslenme disiplininizi bozmayın. Günlük olarak kendinize bir takım kotalar koyun ve bu sınırlamaları aşmadan beslenmeye özen gösterin.

10) Yemek yemeyi fazla düşünmemeye çalışın. Sürekli aklında yemek yeme fikri olanlar farkında olmadan abur cubur a dalarlar.

11) Ana öğünlerden evvel 2 bardak, ara öğünlerden önce ise 1 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

12)  Uykunuza dikkat edin. yeterli gece uykusu almayan kişilerin ertesi gün abur cubur yemeye daha yatkın oldukları gözlemlenmiştir.

 

2)

Add Comment