Adaçayı zayıflatırmı-Adaçayı ile zayıflama kilo vermek mümkün mü

Adaçayı zayıflatırmı-Adaçayı ile zayıflama kilo vermek mümkün mü

Ada çayı ülkemizde de içilen bir çayın ham maddesi olan bitkiye ve çayına verilen isimdir. Adaçayı sadece zayıflama ve kilo vermek için kullanılmıyor elbette… Adaçayının değişik hastalıklara ve rahatsızlıklara bitkisel çözüm sunan bir çay olduğunu da biliyoruz.

Adaçayının faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği ve iyileştirdiği hastalıklar arasında böcek zehirlenmeleri, boğaz ağrısı, tonsilit, menapoz sancıları, kuru öksürük, adet sancıları, diş ağrıları, diş ve ağız iltahabı, akciğer hastalıkları, bebeklerde gaz sancısı, bebeklerde kolit sancısı, Gastrit, Bağırsak tembelliği ve ses kısıklığı gibi sağlık sorununun bitkisel çözümü olarak oldukça etkilidir. Zayıflamak için kullanılan Adaçayı yapraklarından elde edilen bitkisel çay ise tam manasıyla iştah kesen ve kilo verdiren özelliklere sahiptir.

Zayıflatıcı ve iyileştirici etkisi olan Adaçayı Bal formülünün, iksirinin, karışımının yapılışı:

Adaçayı ada çayı

Adaçayı ada çayı

2 yemek kaşığı adaçayını bir bardak kaynar suya atarak 30 dakika bekletiriz. Daha sonra içerisinde 1 tatlı kaşığı süzme bal ilave ederek her yarım saatte bir bikaç saat boyunca içeriz. Dilerseniz adaçayı içerisine Limon da atarak elde edilen karışımı gargara yaparak ağzımızda bekletiriz. Daha sonra da yudumlayarak içeriz. Bu karışım, bademcik şişmelerine ve iltihaplarına bire bir çözümdür.
Emziren annelerin ada çayı içmeleri neticesinde adaçayı içerisindeki mikrop kırıcı bitkisel enzimler anne sütüne geçmekte, bebeğin sağlıklı ve hastalıklara dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Anne sütünü arttıran bitkiler arasında Adaçayı özel bir yere sahiptir. Kaşıntılara bitkisel tedavi yöntemi olarak adaçayı içilmesi, Bahama adalarında halk tarafından yaygın bir biçimde kullanılan bir yöntemdir. Özellikle bitkisel ve böcek ısırıkları nedeniyle oluşan egzama ve alerjik reaksiyonlara karşı Adaçayı tedavi edici bir etkiye sahiptir.

Adaçayı özellikle saç beyazlaması şikayeti olan kişilerin de doğal bitkisel yöntemle tedavisi için kullanılabilir. Adaçayı ve portakal kabuğu birlikte kaynatılarak saçlara buhar banyosu yaptırılır. Böylelikle saçlar eskisine göre gözle görülür biçimde siyahlaşır. Diğer bir ifadeyle Adaçayı doğal bir saç siyahlatıcı maddedir. Kellik için de adaçayı ile saç banyosu etkili sonuç vermektedir. Aşırı terleme tedavisi için de bitkisel bir tedavi yöntemi olarak bolca Adaçayı içmenizi öneriyoruz.
Adaçayı yaprakları ve kökünde bulunan uçucu yağ asitleri, hazımı kolaylaştırır ve midede gevşeme sağlar.

ADAÇAYI İÇMEK ZAYIFLATIRMI?
Adaçayının bu denli geniş faydaları ve kullanım alanı olmasına rağmen bizleri asıl alakadar eden konu zayıflama sağlamasıdır. Mide ve bağırsakları gevşetici etkiye sahip olan Adaçayı, hazmı kolaylaştırdığı ve tok tuttuğu için özellikle bitkisel yollardan zayıflamak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir çözümdür. Zayıflatan bitkiler arasında Adaçayı, tok tutucu ve yağ yakıcı özellikleri bir arada barındırdığı için özel bir yere ve öneme sahiptir. Adaçayı yapraklarından bitkisel çay elde edebileceğiniz gibi, diyet çorbalarına, diyet yemekleri için ve daha değişik yollarla zayıflatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Yakın bir arkadaşımın uyguladığı adaçayı kürü ile 2 haftada 4 kilo verdim ve kalıcı zayıfladığım dediğini hatırlıyorum.

Adaçayını tek başına yapraklarını demleyerek zayıflamak için kullanabileceğiniz gibi, elma sirkesi ve sinameki, Yeşil çay, Biberiye ve Sinameki ile de harmanlayarak karışım bir çay yapabilirsiniz. Bu tür çaylara örnek olarak Beşibiryerde bitkisel zayıflama çayını örnek gösterebiliriz.

ADAÇAYININ ZARARLARI VE YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Adaçayı tansiyon hastalarına önerilmez, adet öncesi alındığında şiddetli bir adet sökücü bitki etkisi gösterebilir.

Add Comment