ahmet maranki adet düzensizliği bitkisel çözüm tedavisi ve adet düzensizliğine iyi gelen bitkiler kürler

Ahmet Maranki adet düzensizliği bitkisel çözüm tedavisi ve adet düzensizliğine iyi gelen bitkiler kürler

Civanperçemi otu adet düzensizliğine iyi geldiği için bitkisel tedavi için yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Sancılı, ağrılı ve depresif adet kanamaları olan hanımlar, civanperçemi kürü uygulayabilecekleri gibi, aşağıda alternatif olarak vereceğim bitkisel tedavi kürlerini de uygulayabilirsiniz. Civanperçemi, yüzün üzerinde biyolojik aktif madde içermektedir. Bunlardan en önemlileri achilleine, apigenin, azulen, camphor, coumarin, inulin, menthol, quercetin, rutin ve salisilik asittir. Achilleine maddesi kanamayı durdurucu (hemostatic) özelliğe sahiptir. Azulenmaddesi ise antibiyotik özellik gösteren bir maddedir..

Adet düzensizliği bitkisel çözüm tedavisi 2:  Bayanların sancılı geçen adet düzenizlikleri için:
Regl döneminin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir. Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde uygulanır.

———————
Adet düzensizliği için bizim önerimiz, öncelikle sorunun kaynağını araştırmanızdır. (Örneğin Bkz. Adet gecikmesinin sebepleri ) Çünkü kadın üreme sistemindeki rahatsızlıkların en sık verdiği belirti adet düzensizliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adet düzensizliği için iki farklı uzmandan bitkisel çözüm önerileri şöyledir:

Ahmet Maranki Adet Düzensizliğine Bitkisel Çözüm Yolları ve Bitki Kürleriyle Tedavi Önerileri

Aşırı adet kanamaları için, 4 bardak soğuk suya 2 yemek kaşığı ufalanmış çoban çantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, 10 dakika bekletilerek içilmesi önerilir.
Birer tutam kereviz ile maydanoz kaynatılıp, 1 gece bekletilir. 3 gün sabahları aç karnına tüketilen karışım, aşırı kanaması olan kadınlara tavsiye edilir.
Adet düzensizlikleri bitkisel yollarla tedavisi için zerdeçalı toz haline getirip kullanabileceğiniz gibi, çay şeklinde demleyerek de tüketilmesi önerilir.
Civanperçemi, kadınlarda görülen ağrılı krampların tedavisinde destekleyici bir bitkidir.
Ahmet Maranki Adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı kür
Üç-dört gram (yaklaşık bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

İleride adet düzensizliği tekrar ederse, aynı şekilde tekrar edilir.

Şifalı bitkiler uzmanı olan Suna Dumankaya adet düzenleyici kür hazırlamak için 1 tutam kekik ve 1 tutam reyhan kaynar su içinde çay gibi demlenmesini ve daha sonra içilmesini öneriyor.

Ayrıca Sayın Dumankaya, regl döneminde karın ağrısı çok olan hanımlara dağ kekiğini haşlamalarını ve suyunu içmelerini tavsiye ediyor. Adet düzensizliği sorunu ve adet sancısı şikayeti olan ziyaretçilerimize, sitemizdeki diğer bitki kürlerine de gözatmalarını tavsiye ederiz.

Add Comment