Ahmet Maranki Artık Trt1 de

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Sabiha Akdemir’le Günbegün” programına konuk olan Ahmet Maranki, açıkladığı önemli bilgilerle izleyenleri ekranlara kilitledi. Ahmet Maranki artık Salı günleri TRT 1 ekranlarında olacak!

“En başarılı bilim adamı” ödülüne sahip Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kozmik Bilim ve sağlıklı yaşam formülleriyle TRT 1’de yayınlanan “Sabiha Akdemir’le Güngebün”programına konuk oldu. Dünyaca ünlü bilim adamı, Sabiha Akdemir’in başarıyla sunduğu programda yoğun ilgiyle karşılandı.

Programda Maranki’nin yanı sıra TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Meliha Güneş de hazır bulundu. Güneş Maranki’nin isteği üzerine söylediği eğlenceli türküleriyle programa renk kattı.

“Kozmik Bilim, gökyüzündeki yıldızlardan ayın hareketine kadar kainatta olan her şeydir” diyenAhmet Maranki, programa Sabiha Akdemir’in isteği üzerine kendini tanıtarak ve çalışmalarından bahsederek başladı.

Kozmik Bilim’in Türkiye’de ilk kez 1989 yılında konuşulmaya başlandığını belirten Maranki,
“Önceleri taşlar, kokular, renkler, noktalarla tedavi, bitkiler, masala tedavi gibi Kozmik Bilim konuları konuşulurken; yaklaşık 10 yıl sonra GDO’lar, kuş gribi gibi hastalıklar dile getirildi. Ben 20 sene önce Amerikan Tarım Bakanlığı’nın tütünle ilgili kursuna gittim. Orada çalışmalar yapıyorduk. GDO’ları ilk burada görünce, ‘Eyvah, yarın ülkemize de gelirse” diye endişe ettim. Nitekim getirilmeye de başlandı. Sabahın altılarında kalkıp tütün işleme merkezlerine, büyük marketlere giderdim. İlk olarak 5 kiloluk patatesleri, kocaman tütün yapraklarını buralarda gördüm. Bu birikimleri ülkemin insanıyla paylaşmak istiyorum.

Çok şükür bilim adamları artık Türkiye’de bunları araştırmaya başladı. 2010’lu yıllarda ne mutlu bize ki bu konuların hepsi konuşuluyor. Prof. Dr. Erkan Topuz, Dr. Ender Saraç ve Prof. Dr. Fikret Tüzün hocalarımızın bilgileri ülkemizde ışık oldu. Kendilerine bir kez daha TRT ekranlarından teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Prof’luk Unvanımı Bir Kenara Bıraktım”

Bazı yazılı ve görsel medyanın kendisini yıpratmaya yönelik haberler yaptığını dile getiren Ahmet Maranki; Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ve Prof. Dr. Sabahattin Zaim’inkendisinin doktora hocaları olduğunu belirterek,  “Ben böyle değerli insanlardan, önemli bir eğitim aldım. Bunun yabana atılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Toplum bizi ‘Maranki’ olarak tanıyıp sevdi. Artık unvanları bir yere koydum.  ‘Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ sözünü kendime şiar edindim” ifadelerini kullandı.

Bitkiler Tek Başına Çözüm Değil

Türkiye’deki çalışmalarıyla ses getiren doktorlara canlı yayında teşekkür eden Ahmet Maranki, “3 senedir Dünya İntegratif Tıp kongrelerine çağrılıyorum. 3 yıldır sizlere Kiev’den birincilik getiriyorum. 54 ülke katılıyor. Keşke bu tarz kongrelerde Türkiye’den başka isimlerde bizi temsil etse. Dünya intergratif tıbba geçti. Kongrede Ahmet Maranki ve ekibinin sunumu ayakta alkışlanarak izlendi. Tüm sunumlara 20 dakika süre verirlerken, ben ve ekibimden 1 saate yakın sunum istediler. Ben bunları halkımızı bilgilendirmek adına anlatıyorum.

Birileri ‘Bu adam ne yapıyor?’ dediği için çalışmalarımı anlatarak bilmeyenleri bilgi sahibi yapmak istiyorum. Sadece bitki kullanarak sağlıklı yaşamak mümkün değil. Mesela ısırgan otunu tüketip, iyi olamazsınız. Ödeminiz çözülür ama ısırgan otunu tek başına tüketmek faydalı değildir. Burada Kozmik Bilim’in diğer konuları devreye girer” şeklinde konuştu.

Programın sonunda mail yoluyla gelen tüm soruların KOBİK ekibi tarafından tek tek cevaplanacağını belirten Maranki, bir dahaki programlarında izleyicilere yeni çalışmalardan bahsedeceğinin müjdesini verdi.

Ahmet Maranki’den Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

Sağlıklı bir yaşam sürmek elbette ki her insanın hayatında en çok istediği şeylerden bir tanesidir. Fakat siz sağlıklı bir yaşam sürmek istiyor iseniz öncelikle uykunuzu tam olarak almalısınız.

Kaliteli bir uyku sağlıklı bir yaşamı size sunacaktır. Günümüzde çoğu insanın belli bir uyku saati yoktur.
Kendinize her gün sabah kalkış saati ve akşam uyuma saatini belirleyin. Bu saatlere uyarak her gün uyku düzenini oluşturun.

Uyku düzeni biyolojik saatinizi düzenleyecek ve bu durumda gün içerisindeki verimliliğinizi artıracaktır.

Bu sizi gün içerisinde dinç olmanızı sağlayacaktır

Aynı zamanda kış aylarında hareket ve dışarı çıkma imkanı az olduğu için düzenli egzersiz kilo verme gibi bir sorununun önüne geçecektir…

Ayrıca güneş ışığından uzak kalmayın. Güneş ışınları kemiklerin gelişmesine yardımcı olur.

Güneş karşısında fazla kalmayın fakat güneş ışınlarından da uzak durmayın.

Halk arasında güneş girmeyen eve doktor girer şeklinde bir tabir bulunsa da bu durum sadece sözde kalmamaktadır ve bilimsel bir açıklamaya sahiptir.

Bu sebeple olabildiğince güneş ışığından faydalanmalı ve hatta ev seçiminizi gün içerisinde güneşi ev içerisine alımına göre yapmalısınız…

Akşam yemeğinizi saat sekizde yemelisiniz. Çünkü geç saatlerde yediğiniz yemekleri eritmeniz sizin için hayatı daha zor kılacaktır.

Meyve ve sebze tüketmek sağlıklı bir yaşam için birebirdir.

Kesinlikle tıka basa yemek yiyip uykuya dalmayın. Karnınız yarı aç olmalıdır.

Bunun en büyük sebebi yediğiniz yemeklerin kilo olarak vücudunuza dönmesidir.

————————————————————————————————————

NOT: Bu kategorideki yazılar“ Ahmet Maranki ” tarafından hazırlanmış olması nedeniyle yayınlanmaktadır..Diyetvakti.net sitesinde ise sadece alıntı olarak yayınlanmaktadır.Bu yazılar kesinlikle tarafımızdan hazırlanmamıştır.Herhangi bir şikayet ve benzeri durumda yazılar sitemizden kaldırılabilir.Ahmet Marankiye ulaşmak için http://www.maranki.com sitesini ziyaret edebilirsiniz yada info@maranki.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz..

Add Comment