Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Zayıflama

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Zayıflama

Prof. Dr. Ahmet Maranki elma sirkesi ile zayıflama yöntemi oldukça meşhur bir kilo verme yolu olarak biliniyor. Elma sirkesi kürü ile hem yağlarımızı eritebilecek hem de kilo almayı durdurmayı başaracağız. Üstelik zayıflamak için kullanılan elma sirkesinin saça, cilde ve sağlığa olan faydaları da bize ekstra yarar olarak geri dönecek. Elma sirkesi kürü zaten tüm dünyada mucize bitkisel zayıflama kürü olarak biliniyor. Bu zayıflama yöntemi, doğal elma sirkesi ile yapıldığında ve 2-3 ay kadar sabır edildiğinde olumlu etkilerini görmemek adeta imkansız hale geliyor. Kürü uygulayan her 10 kişiden dokuzu 1 ayda 3-5 kilo veriyor. Şimdi bu kür nasıl yapılır kısaca açıklayalım.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

1 bardak ılık su

2 yemek kaşığı doğal elma sirkesi

1 tatlı kaşığı süzme bal ( Bal istek dahilinde küre ilave edilebilir. Zorunlu değildir. Ama tatlı isteğini kestiği için bir hayli etkili oluyor.

elma sirkesi zayıflama

Ahmet Maranki Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

1 bardak suyu ılık hale getirip içerisine 2 çay kaşığı elma sirkesini ilave ediyoruz. Daha sonra isteğe bağlı olarak elma sirkesi su karışımına balı ilave ediyoruz.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü Ne Zaman Yapılmalı ?

Bu karışımı sabah kahvaltısından 30 dk sonra ve akşam uyumadan 30 dk evvel içeceğiz. Aç karnına içileceği söylense de mide sorunları olanlar için kahvaltıdan sonra içilmesinde fayda vardır. Midesi sağlam olanlar sabah kahvaltısından 30 dk evvel içebilirler. O zaman daha etkili oluyor.

Elma Sirkesi Kürünün Kullanılabildiği Yerler ve Faydaları

Gerek sağlığımızı gerekse güzelliğimizi korumak için doğanın nimetlerinden faydalanmak gerek. Üstelik güzelliği korumanın yolu çok uzaklarda değil, günümüzde kadınların en büyük kabusları arasında yer alan fazla kilo problemine Elma Sirkesi ile son veriyor. Bilindiği gibi elma, içerdiği zengin mineraller ve vitaminlerle gerçek anlamda tedavi edici özelliklere sahip. Elmanın zengin aroması ve tadıyla farklı bir ruh kazanan sirkenin de inanılmayacak kadar çok yararı var.

Elma Sirkesi’nin; cilt rahatsızlıkları, yaralanma, güneş yanığı, baş ağrısı, mide rahatsızlığı, kadın hastalıkları, soğuk algınlığı ve ateşli hastalıkların tedavisinde kullanması çok eski medeniyetlere kadar dayanıyor. Yıllardır yararları pek çok kişi tarafından bilenen Elma Sirkesi’nin son mucizesi ise zayıflatma özelliğinin bulunması. Elma Sirkesi düzenli kullanıldığında sindirime yardımcı olarak, kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Sabahları kahvaltıda, içine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık bal karıştırılmış bir bardak su, uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında düzenli kilo kaybetmenizi sağlıyor.

ELMA SİRKESİNİN Cilde Ve Sağlığa Faydaları:

Antiseptik: Meyve ve sebzelerin elma sirkesi katılmış su ile yıkanması onların mikroplardan arınmasını sağlar. Ayrıca Bakteri ve mikropların barınmaması için mutfak ve banyolarınızda elma sirkeli su kullanmanız önerilir.

Boğaz ağrısı için elma sirkesi: Anjin ve streptokok dahil olmak üzere tüm boğaz ağrılarında, 1 bardak suya katılan 1 kahve kaşığı elma sirkesi ile her saat başı yapılacak gargara rahatlatıcı bir çözüm olacaktır.

Migren için elma sirkesi: Bir tasın içerisine eşit miktarda su ve elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra altını kısarak yüzünüzü buhara tuttun. Bu şekilde 3 dakika kadar soluk almanız migren ağrılarının yok olmasını sağlayacaktır.

Ayak bakımı için elma sirkesi: Ayaklarınız için bir leğene ayak bileklerinize kadar ılık su doldurun ve içine yarım şişe elma sirkesi ilave edin. Sabah ve akşam, en az 5 dakika, ayaklarınızı bu su içinde dinlendirin.

Yorgunluk ve uykusuzluk için elma sirkesi: 1 litre suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan bal ilave edin. Her gece yatmadan önce 2 yemek kaşığı içeceğiniz bu karışımla uykusuzluğunuzun ve yorgunluğunuzun kaybolduğunu göreceksiniz.

Kaşıntılar için elma sirkesi: Böcek ısırmalarına ve kurdeşene bağlı kaşıntılarda, arı sokmalarında ve cilt çatlaklarında sürülecek elma sirkesi rahatsızlığı ve acıyı giderecektir.

Mide bulantısı için elma sirkesi: Mide bulantısının ve kusmanın önüne geçmenin yolu; ılık elma sirkesine bir bezi batırıp sonra sıkmak ve bu bezi midemizin üstüne yerleştirmektir. Bez soğudukça ılık bir bez ile işlem yeniden yapılmalı.

Sivilceler için elma sirkesi: Sağlıklı bir cilt için banyo suyunuza biraz elma sirkesi ilave edin. Cildinizin yumuşadığını ve parladığını fark edeceksiniz. Sivilceler için, su ile seyreltilmiş elma sirkesiyle yüzünüzü silin ve durulayın. Elma sirkesi akneye neden olan mikropları öldürür.

Varisler için elma sirkesi: Varislerin yol açtığı ağrıdan şikayetçiyseniz, sirkeli bir bezi, bacaklarınıza sarın ve 30 dakika bekletin. Otuz dakikalık süreyi bacaklarınızı yukarı kaldırarak geçirin. Bu işlemi sabah ve akşam tekrarlayın.

Nasırlar için elma sirkesi: En bilinen yollardan biri bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenin üzerine koymak ve gece boyunca orada muhafaza etmektir. Sabah kalktığınızda nasırın veya sertliğin kaybolmuş olduğunu göreceksiniz. Bir başka yol ise ılık suyun içine yarım bardak sirke koyup, yarım saat süre ile nasırlı bölgeyi bu suda bekletmek ve daha sonra bir havlu ile kurulayıp ponza taşı ile bölgeyi ovuşturmaktır.

Add Comment