Ahmet Maranki Karpuz Diyeti ve Kiraz Detoksu

Yaz aylarının yaklaşmasıyla ahmet maranki karpuz diyeti karpuz detoksu hakkında bilgi talep eden ziyaretçilerimiz çoğaldı. Bizler de bu durumda kayıtsız kalmamak için ahmet maranki kiraz ve karpuz detoksu hakkında bilgi toplayarak okurlara sunduk.

Ahmet maranki karpuz diyeti aslında Karpuzun zayıflatıcı etkisi ile birlikte kiraz meyvesinin detoks gücünden faydalanmakta ve Kiraz karpuz detoksu olarak uygulanmaktadır. Ancak karpuz yemek zayıflatırmı gibi bir soru hemen aklımızda yer ederse karpuzun çok hızlı ve sağlıklı bir zayıflatıcı etkisi olduğunu da söylemeliyiz. Netice olarak yaz aylarında vücudun toksin seviyesi yükseleceği için hem kilo verdiren hem de detoks sağlayan bir kürün çok faydalı olacağını ifade ederek Karpuz kiraz detoksu işleminin inceliklerine geçelim.

Karpuz kiraz Ahmet Maranki

Karpuz kiraz Ahmet Maranki

Kapuz diyetinin değişik türleri olduğunu biliyoruz. Misal olarak en yaygın karpuz diyeti türü olan Karpuz ve peynir diyetinin detoks etkisi oldukça azdır. Yani diğer ifade ile sadece zayıflama sağlar ancak vücudu zararlı toksinlerden o derece temizlemez. Kiraz versiyonu ise her iki işlevi gerçekleştirerek bizlere bir taşla iki kuş vurma imkanı sağlıyor.

Ahmet Maranki imzalı karpuz kiraz detoksu diyeti için temmuz ayının sonlarını beklemek zorundayız. Ahmet Maranki kürleri Kamer yani Ay takvimi ile yapıldığı için detoks tarihleri her sene 10 gün geriye atmaktadır. Geçen yıl 4, 5, 6 ağustos tarihlerinde ilk kürü uygulanan karpuz kiraz detoks diyeti bu yıl 24, 25, 26 Temmuz tarihlerinde, 18, 19 ve 20 ağustos tarihlerinde uygulanan 2. Karpuz diyeti ise bu yıl 8, 9, 10 Ağustos tarihlerinde uygulanacaktır.

Karpuz diyeti kiraz detoksu formülü şu şekildedir:

1. Karpuz diyeti kiraz detoksu 24, 25, 26 Temmuz 2010

** Sabah: Kahvaltıdan önce Zencefil, Mate yaprağı, Adaçayı, Biberiye ve Yeşil çay, ve Kiraz çöpü’nden müteşekkil 500 ml bitkisel çay tüketilecektir. Ayrıca sabahları Vücut ağırlığınıza göre beher 10 kg için 100 gram karpuz tüketmek gerekiyor. Bu durumda 80 kiloluk birisi 800 gram karpuz yiyecektir.

** Öğle Yemeği: 500 ml bitkisel çayın ardından yine 10 kiloya 100 gram karpuz yenecektir.

** Akşam: Güneşin batışının hemen ardından yine yarım litre bitki çayı ve yanında 10 kiloya 50 gram düşecek şekilde karpuz ve 200 gram kiraz tüketin.

Karpuz ve kiraz diyeti tamı tamına 3 gün sürmelidir. 3 gün boyunca her gün yarım litre bitki çayını ihmal etmeyin. Kiraz sapı nı bir akşam önceden suya koyarak demini almasını sağlayın. Elde edeceğiniz su ile de biğer bitki yapraklarını karıştırarak çayı elde edin. Mineral su içmek detoks etkisini artırmaktadır. Karpuzun de bol sulu ve şekerli olanını seçiniz ki tokluk hissi sağlasın. Doğal yollardan elde edilen karpuz varsa tercih ediyoruz. Hibrit tohumlardan elde edilen karpuzlar vücudun enzim dengesini etkileyeceği için Kiraz karpuz diyetinin detoks etkisini azaltabilir. Buraya kadar saydığımız karpuz detoksudur. Karpuz detoksu sona erdikten sonra 3 gün boyunca normal yemek yiyebilirsiniz. Ancak et ürünleri ve konserve, yağ, beyaz ekmek, hidrojenize edilmiş ürünler vb işlenmiş gıdalar tüketmemelisiniz. Daha sonra ise 3 günlük kiraz detoksuna geçilecektir. Kiraz detoksunun nasıl yapılacağını ileriki yazılarımda değineceğim.

İkinci Karpuz diyeti (detoksu) 8, 9, 10 Ağustos 2010

Bu üç günlük periyot süresince ilk karpuz kiraz diyetinin aynısını tekrar edeceğiz. Bu diyet ile 2 kür sonunda toplam 6 kilo zayıflama yaşamamız gerekmektedir.

Add Comment