Ahmet Maranki kiraz diyeti kiraz detoksu karpuz diyeti 2010

Ahmet Maranki kiraz diyeti kiraz detoksu karpuz diyeti 2010

Ahmet Maranki’nin 2009 yılında başlattığı karpuz detoksu ve kiraz diyeti 2010 yılında da devam ediyor. Genelde yaz aylarında detoks özellikli karpuz ve kiraz gibi yaz mevyelerinin ucuz ve doğal sağlıklı şekilde tüketime hazır vaziyette manavlarda yerini almasıyla bizler de yaz arınması için iki ana temel gıda ile Detoks kürüne devam edeceğiz. Her ne kadar Karpuz ve kiraz detoks kürü olarak bilinse de Kilo verdirici ve zayıflama etkisi nedeniyle karpuz diyeti veya kiraz diyeti olarak ta adlandırılmaktadır. Öncelikle uygulanan kiraz kürü 3 gün sürmekte, 3 günlük bir dinlenme evresinin ardından tekrar 3 günlük karpuz kürü ile arınma süreci başlamaktadır. Bu iki diyetin arasında kırmızı et ve işlenmiş yapay gıdaları yememeye özen gösteriniz. Her ne kadar belirtilen tariflerde yapılması istense de ayın diğer günlerinde de 3 günlük kiraz ve karpuz diyetleri zayıflamak için uygulanabilir.

kiraz karpuz

Zamanında uygulanmayan kiraz ve karpuz diyeti’nin arınma ve detoks etkisi az olsa da kuvvetli bir zayıflama etkisi sağlayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. O nedenle kiraz diyetinin veya karpuz diyetinin tarihlerini kaçırdım diye üzülmeyin ve hicri ayların tam ortasında dilediğiniz zaman uygulayın. Dünyanın uydusu olan Ay’ın çekim gücünün bedenimizi kozmik açıdan etkilediğini eski uygarlıklar bile keşfetmişlerdi. Bizler de ayın çekim gücü hareketlerini dikkate alarak bir çok inanışta ve dinde öneli yere sahip ay ortası oruçları’nı detoks kürü biçiminde uygulayacağız.

Kiraz Detoksu (Kiraz Diyeti)

Ay’ın hareketini nazara alarak uygulanan Kiraz diyeti, Ay esaslı Hicri takvim dikkate alındığında Şaban ayının 13-14 ve 15. günleri yani; 2010 Yılının Temmuz ayının 20, 21 ve 22’sinde (2011 yılında 10 gün erkene yani Temmuz ayının 10, 11 ve 12’sine gelecektir.) uygulanma olanağı bulmaktadır.

Sabah Kahvaltısı: 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo kiraz tüketmesi gerekiyor.

Öğle yemeği: 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo kiraz tüketmesi gerekiyor.

Akşam Yemeği (Güneş battıktan sonra): 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo kiraz tüketmesi gerekiyor.

Karpuz Detoksu ( Karpuz diyeti)

Ay’ın hareketini nazara alarak uygulanan Karpuz diyeti, Ay esaslı Hicri takvim dikkate alındığında Şaban ayının 13-14 ve 15. günleri yani; 2010 Yılının Temmuz ayının 25, 26 ve 27’sinde (2011 yılında 10 gün erkene yani Temmuz ayının 15, 16 ve 17’sine gelecektir.) uygulanma olanağı bulmaktadır.

Ahmet Maranki üstadımızın yakın takipçileri olarak bizKozmik Bilimciler de önümüzdeki bu üç günü değerlendirip Karpuz Diyeti (Karpuz detoksu) ve Kiraz Diyeti (Kiraz Detoksu) kürünü bir arada uygulayacağız.

Ahmet Maranki Kiraz – Karpuz diyeti detoksu nasıl yapılır?

Karpuz ve Kirazın ana besin kaynağı olduğu kozmik arınma diyetinin diyet programı aşağıdaki gibidir:

Sabah kahvaltısı: 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo karpuz tüketmesi gerekiyor.

Öğle Yemeği: 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo karpuz tüketmesi gerekiyor.

Akşam Yemeği (Güneş battıktan sonra) : 3 bardak bitki çayı ( Mate çayı, Yeşil Çayı, Funda Yaprağı çayı, Safran Çayı gibi) tüketilecek. Ayrıca diyeti uygulayanlardan kilosu kilosu 60 ile 70 KG arasında olanların günlük olarak yarım kilo, 70 kilodan fazla olan okurların ise 1 kilo karpuz tüketmesi gerekiyor.

3 gün süreyle karpuz detoksu yapılacak ve her öğünde 300 ml ( 2 fincan) bitki çayı içilecek. İçtiğiniz suya da dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü PH düzeyi yüksel memba suları metabolizma hızlandıran etkiye sahiptir. Bitki çayı içerisine kesinlikle fabrika şekeri veya herhangi bir yapay tatlandırıcı atmayın. Onun yerine bir çay kaşığı çam balı veya çiçek balı katın.

Karpuz seçiminde doğal karpuz olması önemlidir. hibrit tohumlu karpuzlar detoks kürünün etkisini genelde azaltıyorlar. Doğal gübre ile yetiştirilmiş köy karpuzu bulabilirseniz en iyi sonucu alırsınız.

Karpuzun Faydaları nelerdir – Kirazın yararları nelerdir

Serinletici ve tok tutucu etkisi olan kapuz aynı zamanda sağlığa faydaları ile de dikkat çekici olan bir yaz meyvesidir. Karpuz tansiyonu dengeler, kanlanmayı sağlar, bol su içerir ve metabolizmayı hızlandırır. İdrar ve adet sökücü dür. Kanı zehirlerden arındırır. Bağırsak taşları ve kumları için bitkisel çözümdür. İçerisinde bol miktarda vitamin bulunur. Kırmızı rengi antioksidanlar içermesindendir. Potasyum, beta karoten, B vitamini grupları, C vitamini, ve bitkisel enzimler, diyet lifleri nedeniyle obeziteden kalp hastalıklarına kadar her derde devadır. karpuz aç iken tüketilmelidir.

Kiraz ta tıpkı karpuz gibi idrar sökücü, karaciğer hastalıklarını tedavi edici ve vücudu zehirlerden arındırıcı özellikler taşır. Kiraz meyvesinin içerisindeki kinik asit aynı zamanda damar sertliğine bitkisel çözüm olarak kullanılır. Kiraz da iyi bir antioksidan ve toksin atıcı meyvedir.

Dikkat edilecek hususlar

– Kiraz detoksu veya karpuz detoksu süresince dileyenler lavman tedavisi yaptırabilir. Lavman Nasıl yapılır için linkteki yazıya bakınız.

– Kiraz ve karpuz kürünün boşaltım sistemine ve karaciğere daha fazla fayda sağlamasını isterseniz her akşam uyumadan evvel 50 gram zeytinyağı ile 50 gram limon suyunu karıştırarak içiniz. (Bu karışımın selülit için bitkisel çözüm olduğunu bir yerde okumuştum.)
– Sağlık sorunu olanların Kiraz ve Karpuz Kürünü bir doktor kontrolünde yapması faydalı olur.

Add Comment