Ahmet Maranki Kudret Narı ve Kullanımı Faydaları

Ahmet Maranki Kudret Narı ve Kullanımı Faydaları

Son zamanlarda Prof. Dr. Ahmet Maranki fırsat buldukça kudret narı gibi şifalı bitkilerin kullanımının faydaları üzerinde duruyor. Ülkemizde de yetişen bir bitki olduğu için bu konuda kesinlikle oldukça şanslıyız. Hem macunu ile hem de meyvesiyle bizlere şifa dağıtan kudret narı, tüm dünyada adeta yeniden keşfediliyor. Bizler de sizler için kudret narının şifavi amaçlarla kullanımı hakkında kısa bilgiler vermek istedik.

 

KUDRET NARI MACUNUNUN FAYDALARI VE ÖZELLİKLERİ:

 

kudret narı macunu

Kudret narı özellikle mide ve bağırsak sorunlarında oldukça etkili çözüm sunan bir bitkidir. Vücudun içerisinde veya dışarısında olsun hiç fark etmez. Kudret narı ve ondan elde edilen kudret narı macunu, yara iyileştirici etkiye sahiptir. Hafif düzeyde gastrit ve ülser şikayeti olanların kudret narından yapılan kudret narı macunu ile doğal tedavi kürü uygulamalarında fayda vardır. Peki ülser ve gastrit için kudret narının kullanımı nasıl olmalı?

Cevap oldukça basit. Kudret narı macununu aç karnına 1’er tatlı kaşığı sabah öğle ve akşam öğünlerinden 20 dakika evel tüketilmesi gerekmektedir.

Hazım zorluğu olanlar için kudret narı macunu: Kudret narı macununu hazım sıkıntısı çekenlerin de tüketmesinde hiç bir sakınca yoktur. Hatta oldukça etkili bir tedavi sağlar ve hazım sıkıntısını yenmenizi sağlar. Bunun için Prof. Dr. Ahmet Maranki, kudret narı macununu sabah öğle ve akşam yemeklerinden 25 dakika kadar sonra 1 er çay kaşığı yemenizi öneriyor

Egzama, kurdeşen ve kaşıntılara kudret narı macunu: Özellikle allerjik kökenli cilt hastalıkları olanlara kudret narı macunun adeta bir merhem gibi kullanmanızı öneriyoruz. Bunun yapılışı da çok basit. Kudret narı macunu egzama olan bölgelere sürülür.

Yaralanmalarda kudret narı macunu: Kudret narı macunu açık yaralara da sürülür.

Kudret narı meyvesi ve macununu nereden bulabilirim?

Kudret narı anavatanı Afrika olan ancak ülkemizin güney bölgelerinde de yetiştirilen bir bitkidir.Kudret narının meyveleri sarı renklidir. Zaten doğal tedavi amacıyla kullanılan en şifalı kısmı da meyveleridir.Hazır halde satılan kudret narı macunu baharatçılarda bulunur.Yara ve iltihaplı vakalar için de iyileştirici ve iltihabı kurutucu bir faydası vardır. Kudret narının bursa da özel olarak ziraatı yapılmaktadır. Bal veya zeytin yağı kullanılarak kudret narı macunu yapılır.

kudret narı meyvesi

Add Comment