Ahmet Maranki – Sağlıklı Yaşam

Ahmet Maranki‘den Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

Sağlıklı bir yaşam istiyorsanız öncelikle uykunuzu almalısnız. Günümüzde çoğu insanın belli bir uyku saati yoktur. Kendinize hergün sabah kalkış saati ve akşam uyuma saatini belirleyin. Bu saatlere uyarak her gün uyku düzenini oluşturun. Ayrıca mevsimlere göre hareket edin. Çünkü hava değişikliği nedeni ile her an rahatsızlanabilirsiniz.

Ahmet Maranki

Her sabah kahvaltıdan sonra bir saatlik egzersiz yapmayı unutmayınız. Bu sizi gün içerisinde dinç olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca güneş ışığından uzak kalmayın.
Güneş ışınları kemiklerin gelişmesine yardımcı olur. Güneş karşısında fazla kalmayın fakat güneş ışınlarından da uzak durmayın. Akşam yemeğinizi saat sekizde yemelisiniz.
Çünkü geç saatlerde yediğiniz yemekleri eritmeniz sizin için hayatı daha zor kılacaktır.
Mevsimlere göre taze meyve tüketin. Meyve ve sebze tüketmek sağlıklı  yaşam için birebirdir.
Çünkü sebze ve meyvelerdeki proteinler sizi daha erken yaşlanmadan kurtaracaktır. Kesinlikle tıka basa yemek yiyip uykuya dalmayın. Karnınız yarı aç olmalıdır. Bunun en büyük sebebi yediğiniz yemeklerin kilo olarak vücudunuza dönmesidir.Ahmet Maranki tarafından verilen bu önerler dikkate alındığı yaktirde sizde daha sağlıklı  yaşam sürebilirsiniz.
Bunun yanısıra Ahmet Maranki ve Elmas Maranki tarafından hazırlanan  Şifalı Yemekler e bakarakta sağlıklı beslenerek Sağlıklı bir yaşam sürmeye başlayabilirsiniz.

Add Comment