Ahmet Maranki Selülit Formülü ile Selülit Tedavisi

Ahmet Maranki Selülit Formülü ile Selülit Tedavisi

Selülitler erkeklerde görülebilen ama daha çok hanımların sıkıntısı olan bir cilt ve estetik hastalığıdır.  Selülitin nedenleri incelendiğinde daha çok beslenme yanlışları ile hareketsiz yaşamdan kaynaklanan cildin yeterli beslenememesi ve yağ dokularının oksijensiz kalması sorunları sebep olarak gösterilmektedir. Erkekler arasında selülit hastalığı en fazla olarak göbek ve karın civarında ortaya çıkar. Kadınlarda ise   kalça, basen, popo,  karın civarı ve omuz kol bölgesinde yoğunlaşmaktadır.  Selülit tedavisinde değişik zayıflama aletleri kullanılmakta ve bunun yanında etkili bitkisel haplar ile doğal çözümler de işe yaramaktadır. Bitkisel haplar arasında Ananas hapları, papaya hapları, enginar hapları, zencefil hapları, sarımsak özlü haplar gibi hap çeşitleri selülit tedavisinde sıkça kullanılır. Bunun yanında aloe vera jeli içeren veya keten yağı, lahana yağı gibi bitkisel yağ özleri içeren selülit kremleri de oldukça revaçtadır. Selülitin doğal yollarla eritilmesinde şüphesiz en önemli rol, spor ve egzersizler e düşmektedir.

Elbette sadece bitkisel kürler ile tek başına selülit tedavisi yapmak yeterli değildir. Ancak masaj, egzersiz, bitkisel haplar, doğru beslenme ve selülit kremleri ile birlikte bitkisel çözümler de uygulanırsa selülite kalıcı ve kesin çözüm bulunabilir. Selülit için bitkisel çözümler arasında yeşil çay, biberiye çayı, mısır püskülü, zencefil, rezene çayı, maydanoz, zerdeçal, kereviz sapları ve mercanköşk bitkisi gibi değişik bitki kürleri selülite iyi gelen bitkiler arasında sayılabilir. Selülitlerden kurtulmak için her gün en az 10 15 bardak su içmelisiniz. Bu da günlük 2.5 litre ye tekabül ediyor.  Ayrıca dengeli beslenmeli ve  beyaz un, şeker, kırmızı et ve alkol  sigara gibi alışkanlıklardan vaz geçmeliyiz. gibi besin maddelerini tüketmememelisiniz.

Ahmet Maranki selülitler için bitkisel çözüm formülü aşağıdadır:

Bir çorba kaşığı susam yağı,

Bir çay kaşığı portakal yağı,

Bir çorba kaşığı dolusu biberiye yağı,

Bir yemek  kaşığı dolusu kekik yağı,

Yuklarıda sayılan gerekli malzemeler bir kasede toplanarak kısık ateşte karıştırılacaktır. Kasenin içerisine parmağınızı aralıklarla sokunuz. İyice ılık kıvama gelince ateşi kapatıp kaseyi ocaktan alın. Bir pamuk ile selülit sorunu olan kısımlara ovuşturarak masaj şeklinde sürün. Bundan 30 dakika sonra da keten lifi ile banyoda bir güzel hafifçe keselenerek 10 dakika kadar selülitli bölgelere masaj yapın.

Selülitleri daha hızlı eritebilmek için terleme eşofmanı kullanın ve ter atıcı egzersizler ile 1 saat kadar bölgesel zayıflama hareketleri yapın. Sonra tekrar soğuk su ile 5 dakikalık bir duş alın. Her iki günde bir bu selülit tedavisi yöntemini tekrarlayın.

Add Comment