Ahmet Maranki, videoları, yazıları, kimdir, kozmik zayıflama

Ahmet Maranki Kozmik Bilim

Amaç

İnsanlar yaşam enerjilerini devam ettirebilmek için beslenir ve nefes alir. Günümüzde tüketilen gidalar ve solunan hava sağlikli değil. Ayni zamanda hayat ritmini günlük yaşam içinde düzenleyememenin tesiriyle stresin de etkisi altinda kaliniyor. Bu nedenle vücudun, metabolizma ritmi bozulur. Bu durum insan vücudunu psikolojik ve metabolik toksin içinde birakir. İşte bu gibi nedenlerden dolayi insanlar hastalanmamak veya hastaliklardan korunmak için kendi vücudunu temizlemeye mecburdur.

30 yaşindan sonra insan vücudunun temizlenme ihtiyaci daha fazla artmaktadir. Bunun sebebi bu dönemde koruma direncinin zayiflamasi nedeniyle hastalik, rahatsizlik ve diğer olumsuzluklarin oluşma oraninin daha fazla olmasidir. İnsan vücudunu koruma ve tedavi için psikolojik ve metabolik olarak temizlemek gerekir.

İnsan vücudunda fizyolojik temizleme siralamasinda ilk olarak kalin bağirsak, karaciğer ve safra kesesi gelmektedir.

Kalin Bağirsak

Kalin bağirsak insan vücudunda emme, boşaltma, ayirma, mikroflora, isitma, enerji oluşturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir. İnsanlarin genel olarak algiladiklari gibi kalin bağirsağin sadece boşaltim fonksiyonu yoktur. Ayni zamanda kalin bağirsak bir gaita deposu değildir. İnsanlar doğru beslenmedikleri için metabolizmalarinin diğer fonksiyonel özelliklerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedirler. Bu özellikleri tekrar kazanmak için kalin bağirsaği temizlemeye mecburdurlar. Kalin bağirsak temizlenmeden karaciğer temizliği yapilamaz.

Kalin Bağirsak Stimüle Sistem:
1-Tiroid Bez
2-Karaciğer,
3-Safra Kesesi,
4-Kalp,
5-Akciğer,

6- Mide,
7-Dalak,
8-Pankreas,
9-Böbrek Üstü Bezi,

10-Böbrek,
11-Cinsel Bezi,
12-Yumurtalik,
13-İdrar Kesesi,
14-Prostat,
15-Cinsel Organlar

Kalin bağirsak kirliliği üzerine oluşan hastaliklar: Boyali alanlar kalin bağirsakta pisliklerin birikim yerlerini, fekal taşlari, balgam ve karazar dokusunu göstermektedir.

Karaciğer

Karaciğerin, sindirim, kan dolaşimi, metabolizma ve detoksikasyon gibi görevleri vardir. Bütün damarlarda dolaşan kan karaciğerden geçer ve burada kontrol edilir. Sadece kalin bağirsağin alt rectus collum parçasinin kani karaciğerden geçmemektedir. Karaciğer, kalin bağirsak içindeki zehirli maddelerin zararli etkilerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedir. Ayni zamanda kan, lenf ve safra hücresi üretildiği; karbonhidrat, protein, yağ, su, mineral, pigment, vitamin ve hormonlarin sentezlerinin son aşamasinin yapildiği organdir. Bu sentezlerin son aşamasinda insan vücudu için zararli olan üre meydana gelmektedir. Oluşan üreyi laktik aside çeviren ve böbreklerden atilmasini sağlayan organ karaciğerdir. Karaciğer insan metabolizmasinin iç dengesini tutmaktadir. Karaciğer oluşturduğu safranin bir bölümünü safra kesesi içinde, diğer bölümünü ise onikiparmak bağirsağindan sindirime vermektedir.

Safra Kesesi

Safra kesesi karaciğerde üretilen safrayi depo eder. Safra bağirsaklardan sindirime katildiğinda:

Sindirilmekte olan gidalarin asit seviyesini nötralize eder.

Yağlarin formatini değiştirir ve emilim için hazirlar.

Kalin bağirsağin peristaltik hareketini sağlar.

Fazla kollestrinin dişari atilmasini sağlar.

Karaciğerin safra üretimi, beslenmeye göre değişiklik gösterir. Açlik ve vücut sicakliğinin artmasi üretilen safra miktarini azaltir. Bunun tam tersi şeklinde vücut sicakliği azalinca ya da protein ve yağ bakimindan zengin gidalar alindiğinda safra üretimi yükselir. En fazla yükselmeye yağli yiyecekler neden olur. Bu yüzden safranin üretimi insan metabolizmasi için önemlidir. Ne zaman karaciğer fonksiyonlarinda bozukluk meydana gelirse safra üretimi de bozulur ve vücudun diğer fonksiyonlari da bundan olumsuz yönde etkilenir.
Her insan doğru beslendiğini düşünebilir ama beslenme ne kadar sağlikli olsa da vücutta devamli toksin oluştuğu için bu organlari her sene 1 defa olmak üzere temizlemek gerekir. Bu temizleme belli bir usulle ve siralama ile yapilir. Bu usul ve siralamaya dikkat edilerek yapilan vücut temizliğiyle insan sağliği korunabilir ve sahip olunan bazi hastaliklardan kurtulma söz konusu olur.
Ahmet Maranki CosmiC Ürünü Tanıtımı
Kronik kabızlık semptomlarının giderilmesinde, tıbbi tedaviye destek amaçlı. Kansızlık ve Demir Eksikliği anemisi semptomlarının giderilmesinde, tıbbi tedaviye destek amaçlı. Kapari bitkisinin Anti-Tümör özelliği Amerika’da yapılan klinik deneylerle ispat edilmiştir. Karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olarak kullanılabilir. Cinsel fonksiyonları arttırmaya yardımcıdır. Adet düzensizliklerinin giderilmesine yardımcı olur. Bronşlarda biriken balgamlarının atılmasına yardımcı olur.
07/02/2009 – 17:39

COSMIC KAPARİ TABLET
-Akdeniz yöresinde yetişen,ülkemiz tarafından kıymeti bilinmeyen,Türkiye’de ilk defa tarafımızdan tablet formunda ve doğal yapısı bozulmadan hazırlanan bir üründür.İçinde bulunan 16 aminoasitten 6 sı esansiyeldir(Mutlaka dışardan takviye edilmesi gerekir)

-Resulullah Efendimiz’in,sahabelerine birçok hastalığın şifası olarak işaret buyurduğu bir bitkidir.(Bkz.Tıbb-ı Nebevi)
-İspanya,Kapari’yi milli bitkileri ilan etmiş ve Kapari tarımından ve ihracatından 20 milyar dolar gelir sağlamaktadır.Bu ihracatın %85’i ilaç sanayi’nde kullanılmaktadır.

İçerdiği Aminoasitler

-Threonine

-valine

-methionine

-isoleucine

-leucine

-lycine

-aspartic acid

-serine

-glutamic acid asit

-proline

-glycine

-alanine

-cystine

-tyrosine

-histidine

-arginine.

Mineraller

-Sülfür

-potasyum

-magnesyum

-kalsiyum

-sodyum

-çinko

-demir

-manganez.

Vitaminler

-Betakaroten

-vitamin B1

-vitamin B2

-vitamin C

KULLANILDIĞI ALANLAR

-Kronik kabızlık semptomlarının giderilmesinde,tıbbi tedaviye destek amaçlı,

-Kansızlık ve Demir Eksikliği anemisi semptomlarının giderilmesinde,tıbbi tedaviye destek amaçlı,

-Kapari bitkisinin Anti-Tümör özelliği Amerika’da yapılan klinik deneylerle ispat edilmiştir.

-Karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olarak kullanılabilir,

-Cinsel fonksiyonları arttırmaya yardımcıdır,

-Adet düzensizliklerinin giderilmesine yardımcı olur,

-Bronşlarda biriken balgamlarının atılmasına yardımcı olur,

-Hemoroit problemlerinin semptomlarının giderilmesinde tıbbi tedaviyi destekleyen bir gıda takviyesidir.

-Kan temizleyici ve plazma yenilemeye yardımcıdır.

-Viral enfeksiyonların,antijenlerinin atılmasına yardımcı olmak üzere kullanılabilen bir gıda takviyesidir.

-Alerjik durumların semptomlarının azaltılmasını sağlamak ve tıbbi tedaviyi destekleyici nitelikte kullanılabilir.

KONTRENDİKASYONLAR

Bu ürünün içeriğinde bulunan bitkiler T.K.İ.B’nın bitki pozitif listesinde yer almaktadır.İçerikte bulunan bitkilerin,yapılan klinik deneyleri

neticesinde,herhangi bir kontrendike vakaya rastlanmamıştır.(Bkz.References)

KULLANIM ŞEKLİ(Pozoloji)

Aksi Belirtilmemişse 3×2 tablet yemeklerden 1 saat sonra bol su ile yutularak kullanılması önerilir.

REFERENCES
Department of Pharmaceutical Sciences, Faculty of Pharmacy, University of Catania, V.le A. Doria 6, 95125 Catania, Italy
Antiallergic and antihistaminic effect of two extracts of Capparis spinosa L. flowering buds.Phytotherapy Research, 2005 (Vol. 19) (No. 1) 29-33

Protective effect of Capparis spinosa on chondrocytes. Life-Sci. 2005 Sep 30; 77(20): 2479-88 To study the hypoglycaemic effect of fruit aqueous extracts of Carum carvi (CC) and Capparis spinosa L. (CS) in normal and streptozotocin diabetic rats. J Ethnopharmacol. 2004; 94(1):143-148  To study the  action of capparis decidua against alloxan-induced oxidative stress and diabetes in rat tissues. Pharmacol Res. 1997; 36(3):221-228  The efficacy of herbal extracts of Capparis spinosa on liver cirrhotic patients: a randomized, double-blind, placebo-controlled first approach.
Phytomedicine. 2005 Sep;12(9):619-24. Department of Pharmacology, Institute of Medicinal Plants, No. 97, Bozorgmehr St., Ghods St., Enghelab Ave., Tehran,
NOT: Bu kategorideki yazılar“ Ahmet Maranki ” tarafından hazırlanmış olması nedeniyle yayınlanmaktadır..Diyetvakti.net sitesinde ise sadece alıntı olarak yayınlanmaktadır.Bu yazılar kesinlikle tarafımızdan hazırlanmamıştır.Herhangi bir şikayet ve benzeri durumda yazılar sitemizden kaldırılabilir.Ahmet Marankiye ulaşmak için http://www.maranki.com sitesini ziyaret edebilirsiniz yada info@maranki.commail adresiyle iletişime geçebilirsiniz

5 Yorum

  1. satiye 14 Temmuz 2009
  2. ece 12 Mayıs 2009
  3. meliha 12 Mayıs 2009
  4. meliha 12 Mayıs 2009
  5. ece 06 Mayıs 2009

Yazı hakkında yorum bırakın