Ahmet Maranki Zayıflama Lahana Kürü – Lahana Suyu ile zayıflama

Ahmet Maranki Zayıflama Lahana Kürü – Lahana Suyu ile zayıflama

Ahmet Maranki Zayıflama Lahana Kürü özellikle lahana mevsiminin geldiği şu günlerde sizlere tekrar hatırlatmak amacıyla vereceğimiz bir bitkisel zayıflama kürüdür.

ahmet maranki lahana suyu ile zayıflama

Özellikle egzersiz yapmadan ve diyetsiz zayıflamak için tercih edilebilecek bir yöntem olan Lahana Kürü, kolay yoldan zayıflamak istiyorum diyenlerin adeta imdadına koşuyor. Lahananın faydaları ile ilgili bilgileri de yazının sonuna ilave ederek Lahana kürünün sadece zayıflamak için değil, sağlık için de yararları olduğunu hatırlıyoruz.

Lahananın Faydaları Nelerdir

Bol miktarda B, C ve E vitamini ve potasyum içeren lahananın, şeker ve romatizma hastaları için de çok faydalı olduğunu belirten uzmanlar, bol arsenik, kükürt ve vitaminleri ile kanı temizleyip cildi güzelleştirdiğini, bol idrar söktürdüğünü, vücuttaki suyu ve zehirli maddeleri idrarla dışarı attığını bildiriyor. Uzmanlar, lahananın kansızlığı giderdiğini ve kansere karşı etkili olduğunu da kaydediyor.

Uzmanlar, sadece lahana çeşitlerinde bulunan U vitamininin, mide ve bağırsakların iç yüzeyini koruduğunu, oralardaki yaraların iyileşmesini sağladığını da vurgulayarak, bu sebzenin, yaşlanmayı önleyici ve kalp krizine karşı koruyan bir mineral kabul edilen selenyumun kaynağı olduğunu hatırlatıyor

Lahananın faydaları elbette bununla sınırlı değildir. İçerdiği besin değerlerinin yanı sıra;  Lahana, içerdiği antioksidan ve diğer bazı maddeleriyle bedenin hastalıklara karsı direncini artırır: Yapılan araştırmalar, lahanayı sık yiyen kişilerde özellikle mide, kalınbağırsak, akciğer ve deri kanserlerine pek seyrek rastlandığı sonucunu ortaya koymuştur.

Lahana ayrıca içerdiği antioksidan maddeleriyle kalp hastalıklarına yakalanma, felç geçirme ve katarakt illetine tutulma rizikolarını azaltmaktadır.

Lahananın sıkılmasıyla elde edilen suyu, Batı ülkelerinde mide ülserleri için geleneksel bir tedavi yöntemi olmuştur: Yapılan deneyler, lahana suyunun mide ülserlerini önlediğini ve iyileştirdiğini ortaya koymaktadır.

Lahana, bedenin bağışıklık sistemini uyarmakta, bazı bakteri ve virüs türlerini yok etmektedir.

Bedenin gelişme etkinliğini uyarıp destekleyen lahana, içerdiği zengin folik asitle kadınların spina bifida (omurganın bir yanının açık olması) hastalığına yakalanmış çocuk doğurma rizikosunu en aza indirir.

o Mayalandırılmış lahana hazımsızlığa ve gut hastalığına iyi gelir.

Bütün bu önemli etkilerinden yararlanmak için lahananın diyetimize katılması ve daha sık yenilmesi uzmanlarca öğütlenmektedir.

Dikkat: Lahana tüm Turpgiller gibi bedenin iyot emilimini azaltır. Haftada 2-3 kezden çok lahana yiyen kişiler, iyotlu besin ya da iyotlu tuz almayı ihmal etmemelidir, özellikle içme suyunun az iyot içerdiği yörelerde durum böyledir.

Ahmet Maranki Zayıflama Lahana Kürü Tarifi :
Kür için gerekli malzemeler şunlardır :
* 1 litre su,
* 1 porsiyon (200 gram) taze lahana,

Ahmet Maranki Zayıflama Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır : :

1 litre su kaynatılır ve içerisine 200 gram lahana atılarak 3-5 dakika kadar kaynatılır. Bu Lahana suyunu günde 1 defa suyunu için. Sade içemiyorsanız, içine limon sıkabilirsiniz.

Etiketler: ahmet maranki lahana kürü ile kilo verme, ahmet maranki lahana suyu, ahmet maranki lahana suyu ile zayıflama

Add Comment