AHMET MARANKİDEN AYVA ÇEKİRDEĞİ KÜRÜ

Ahmet Marankinin, sağlık için, önemle vurgulamış olduğu bazı hatırlatmaları, bir kez de bizler yayınlamak istedik. Çünkü, aslında her fırsatta kolayca uygulanabilecek olan bu öneriler, ileride sağlıklı bir yaşlılık geçirmemizi sağlayacak türden.
* Ispanak, roka, tere, maydonoz, ıspanak, turp ceviz fındık ve turp çok faydalıdır. Bunları blendırdan geçirip, kanser hastaları hergün bir bardak içmeli.
* Pekmez ve susam vücut için çok önelidir.
* Kahvaltıda bol bol sebe yemek gerekir. Çünkü sebzeler temizleyicidir. Maydonoz, dereoru ve tere gibi sebzeler, üzerine limon sıkılarak yenilmelidir. * Meyve suları ve su normal soğukluklarda içilmelidir.
Ahmet Marankide, şifalı meyve kürü…. Ayva çekirdekleri ile yapılabilen bu kürümüz için;
GEREKLİ MALZEMELER :
*1 adet ayva
*1 adet Elma
*1 adet Armut
*Tahin ve Pekmez
* Hibiskus bitkisi
HAZIRLANIŞI : Ayvanın çekirdeklerini çıkarın ve ortadan ikiye bölün. Ayvayı, çekirdekleri ile birlikte haşlayın. Renk vermesi için Hibiskus bitkisini de içine ekleyin. Ayvalar haşlandıktan sonra, sudan çıkarın. Tat vermesi için, ayvanın ortasına elma ve armut rendesi koyun. Üzerine tahin ve pekmez döküp, fırından pişirin.

NOT: Bu kategorideki yazılar“ Ahmet Maranki ” tarafından hazırlanmış olması nedeniyle yayınlanmaktadır..Diyetvakti.net sitesinde ise sadece alıntı olarak yayınlanmaktadır.Bu yazılar kesinlikle tarafımızdan hazırlanmamıştır.Herhangi bir şikayet ve benzeri durumda yazılar sitemizden kaldırılabilir.Ahmet Marankiye ulaşmak için http://www.maranki.com sitesini ziyaret edebilirsiniz yada info@maranki.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz

Add Comment