Altın Çilek Meyvesi Nasıl Kullanılır

Altın Çilek Meyvesi Nasıl Kullanılır

Altın Çilek bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı vücut direncini arttıran mucize bir tropikal meyvedir. Anavatanı Güney Amerika olan altın çilek bitkisini ilk olarak İnka Uygarlığının yetiştirdiğini tarihi kayıtlardan anlıyoruz. Güney amerikada bolca yetişen altın çilek meyvesi, güneşte kurutularak tam manasıyla olgun bir kıvama getirilir. Kurutulduğunda ekşimsi ve mayhoş bir tadı olan altın çilek, ağızda çiğnenerek kolayca tüketilebilmektedir. Fosfor bakımından son derece zengin olan altın çilek kurusunun içerisinde A, C, B1, B2, B6 ve B12,vP vitaminleri açısından adeta bir besin deposu niteliğindedir. Protein, pektin vbioflavinoidler açısından son derece zengin olan bu süper meyve, günümüzde hem kozmetik, hem de sağlık ve zayıflama sektöründe bir çok ilaçta ve beslenme desteğinde etken madde olarak kullanılmaktadır.Diğer yandan kolesterol düşürücü ve kan şekerini dengeliyici etkisi ile şeker ve kolesterol hastalarının yoğun bir biçimde kullandıklarını görmekteyiz.

Altın Çilek

Altın Çileğin Faydaları Nelerdir? Altın çilek meyvesinin bolca barındırdığı bir enzim olan biyoflavinoidler üzerinde son dönemlerde yapılan bilimsel çalışmalarda, bu enzimin antiviral, anti-kanserojen, anti-enflamatuar, antihistaminik ve antioksidan etkilere sahip olduğu ortaya çıkmıştır.göstermiştir. Mayhoş, lezzetli ve son derece besleyici bir egzotik meyve olan altın çileği tüketmenin en iyi yolu hiç şüphesiz doğal olarak yemektir. Bu amaçla altın çilek meyvesini kurutulmuş olarak kullanmak daha uygun olacaktır. Çünkü altın çilek kurusunun taze meyvesine hem ulaşmak zordur hem de meyveyi taze olarak saklamak ve kullanmak pek mümkün olmamaktadır.

Altın çilek nasıl tüketilmeli?

Altın çilek nasıl tüketilir sorusu çok sorulan bir sorudur. Bu aslında sizin altın çilek kullanımı’ndaki amacınız ile yakından alakalıdır. İster kurusunu çerez olarak yiyin ister yemeklerde kullanın her türlü tüketimi faydalıdır.

Altın çileğin bir diğer kullanımı; Altın çilek pastalarda, pudinglerde çizkek, kek gibi tatlılarda kullanılabilen bir yabani meyvedir. Altın çilek ayrıca marmelat olarak ta tüketilebilir. Diğer yandan yaş altın çileğin şurubu da son derece etkili bir bitkisel iksirdir.

Günde 30 gram kadar altın çilek kurusu yemek sağlık bakımından sayısız faydalar sağlayacaktır. Zaten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yoğun iş temposu için gerekli olan enerjiyi ve gücü altın çilek kurusu sayesinde sağladığı basında sıkça yazılıp çizilmektedir. Altın çileği salatalarda, yoğurt içerisine yulaf ezmesi ile karıştırılarak tüketilebilir.

Altın Çilek Mucize Karışımı Yapılışı ve Tarifi

1 / 4 ananas

1 1/2-2 su bardağı hindistan cevizi suyu

1 dondurulmuş muz

1 çay kaşığı vanilya

1 tatlı kaşığı tarçın

1 tatlı kaşığı zencefil

1 / 2 fincan altın çilek

çay kaşığının ucu ile azıcık tuz

Bu verdiğimiz malzemeleri karıştırarak bir blenderden geçirin ve iyice çırpın. Sabahları yiyeceğiniz bu mucize formül hem iştahı kesecek hem de gün içerisinde size gerekli olan, vitamin mineral ve enerjiyi temin edecektir.

Vita Mix ya da yüksek hızlı blender karıştırma öneririz goldenberries Chewy, ve düzenli bir bıçak sorunsuz karışımı olmayabilir

Altın Çilek Video İzle