Argan Yağı Nasıl Kullanılır-Argan Yağı Kullananlar Fiyatları Faydaları

Argan Yağı Nasıl Kullanılır-Argan Yağı Kullananlar ve Faydaları

argan yağı kullanımı

Argan Yağı mucizesi olarak basında tanınan bitkisel yağ, özellikle iş ve yaşam tarzı gereği yoğun bir biçimde makyaj yapmak zorunda olan kişiler için cilt besleyici, cildi makyajın yarattığı gözenek takınmalarından koruyucu ve cilt gençleştirici etkileriyle biliniyor. Özellikle dizi film oyuncuları gibi gün boyunca ağır bir makyaj ile gezmek zorunda kalanların argan yağı ile cilt bakım kürü yaparak ciltlerini korudukları ve cildin erken yıpranmasını engelledikleri bilinmektedir. Hatta son zamanların popüler dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin oyuncuları da argan yağının faydaları ile ciltlerini canlandırdıkları basında bir hayli yankı bulmuştu. Şimdi sizlere argan yağı nasıl kullanılır tarifini argan yağının kullananlar’ın tavsiyeleri ile anlatacağız. Tabi argan yağının faydaları hakkında da güzel bilgiler vereceğiz.

Argan yağı faydaları
-Argan yağı cinsel gücü artıran bitkisel yağlar arasındadır. Argan yağı, güçlü bir Afrodizyak bitki yağıdır.
-Argan yağı hoş kokusu nedeniyle parfüm yapımında kullanılmaktadır.
-Argan yağı aynı zamanda içerdiği şifalı bitkisel özler nedeniyle ilaç yapımında da kullanılmaktadır.
-Argan yağı cilt lekeleri ve ciltte oluşan yaralar için de bitkisel çözüm yolu dur.
-Argan yağı ciltteki sivilce oluşumunu engeller, oluşmuş olan sivilce kızarıklıkları ve akne lekeleri için de yaygın olarak kullanılır.
-Argan yağı ağır makyajın ciltte oluşturduğu zararları ve harabiyeti de önlüyor. Fazla ve gereksiz makyaj yapanlar kesinlikle cilt deformasyonunu, cildin erken yaşlanmasını önlemek için argan yağı kürü yapmalılar.
-Argan yağı, tırnak kırılmalarına bitkisel çözüm için de tırnaklara sürülerek kullanılır

Argan yağı nasıl kullanılır:

Argan yağı cilde losyon veya krem gibi sürülerek kullanılır. Özel bir kullanım şartı ve tekniği yoktur. Cildi kuru kişiler için cilt nemlendirici bitkisel losyon olarak ta argan yağı kullanılmaktadır.

Argan Yağı Fiyatları, argan yağının satıldığı şişenin büyüklüğü ve ürünü pazarlayan firmaya göre değişmekte olup 30 TL civarlarından başlamaktadır.

Add Comment