asai üzümü faydaları, acai üzümü nerede bulunur ve yetişir

asai üzümü faydaları, acai üzümü nerede bulunur ve yetişir, asai üzümünün faydaları, asai üzümü hapı, asai üzümü mehmet öz

Brezilyanın yağmur ormanlarında yetişen asai üzümü, faydaları bakımından tüm dünyada mucize bitki olarak adlandırılmaktadır. Şimdiye kadar asai üzümünü bir çoğumuz tv reklamlarında veya internette duymuşuzdur. Mehmet Öz tarafından ABD de Oprah ve Today Show programlarında tanıtılan asai üzümü, adeta çılgınca tüketilmeye başlanmıştır. Bu yazıda da asai üzümünün faydaları ve yararları hakkında sizleri aydınlatmak istedik.

Acai Berry (asai üzümünün) 9 önemli faydası:

1) Kilo verme – Zayıflama – Asai üzümünün en çok bilinen faydası, bir ayda 10 kiloya kadar zayıflama sağlaması ve bunu yaparken de vücuttan atıkları ve toksinleri de atmasıdır.

2) Zindelik vermesi- Günlük hayat vücudumuzun enerjisini önemli ölçüde tüketmektedir. Yetersiz uyku, kötü beslenme ve stres te eklenince iyice bitkin biri olup çıkıyoruz. Buna en önemli bitkisel çözüm ise asai üzümü dür. Enerji seviyesi artan vücudun metabolizma hızı da artmakta ve dolaylı yoldan zayıflamaya fayda sağlamaktadır.

3) Kan dolaşımını hızlandırır: Kan dolaşımının yavaş olması, bedenimizde kalp hastalıklarından tutun da saç dökülmesi, kellik, selülit gibi değişik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Acai berry meyvesi veya bitkisel destek ürünleri ile kan dolaşımı hızı artacak ve daha sağlıklı uzun bir yaşam için ortam hazırlayacaktır.

4) Daha sağlıklı bir cilt için: Asai üzümü .çerisinde bulunan vitamin, mineral ve besinler, cildin sağlık ve canlılık kazanmasına yardımcı olur.

5) Kalp sağlığı için: Asai üzümü, toplumun önemli bir kesiminin ölüm nedeni olan kalp hastalıklarına karşı kalbi güçlendirir ve bitkisel çözümler sunar.

6) Dikkat ve algıyı artırmak için: Asai üzümü zihinsel faaliyetleri de destekler. Özellikle kan dolaşımını hızlandırması, kolesterol düzeyini düşürmesi, ve beyinin kan dolaşımını düzenlemesi nedeniyle bebeklerin ve yetişkinlerin zeki olmasını sağlamakta önemli fayda sağlar.

7) Detoks bitkisidir: Asai üzümü antioksidan özellikleri bulunmaktadır. Asai çileği içerisinde bulunan değişik antioksidanlar, vücuttaki zararlı ve yıkıcı kimyasalları vücuttan atarlar. Bu da bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlar.

8) Cinsel Gücü arttırır.

9) Kolesterolü düşürür.

Add Comment