Basen eriten vücut egzersizleri ve hareketleri

Basenlerdeki fazla kilolar, gerek hanımların dış görünümünü gerekse kendilerine olan güvenlerini kötü yönde etkilemektedirler. Kalça ve basen bölgesi, vücudun hareketsiz bölgeleri oldukları için kolayca yağ toplamaya meyilli yerleridir. Bir de buna kadınlık hormonları eklenince ortaya kocaman kalçalar ve yağlı basenler ortaya çıkmaktadır. Basen ve kalça bölgesini eritmede vücut egzersizleri, en geçerli yöntemdir. Basen yağları ile mücadele edebilmek için, diyetin yanında mutlaka bölgesel zayıflama egzersizleri yapılmalıdır. Bölgesel zayıflama hareketleri arasında sizler için seçtiğimiz ve basen yağlarını eriyen şu egzersizleri mutlaka uygulamalısınız.

Bacak Çırpma hareketi

Bir çok insan, kalça ve basen zayıflamasının karın ve bacak bölgesi incelmesi ile alakalı olduğunu bilmezler. Kalçalardan kilo vermek için özellikle bacak bölgelerini güçlendirecek egzersizler yapmalısınız. Bacak çırpınma hareketi de alt basen bölgesini ve baldır iç bölgesini inceltecek güzel bir bölgesel zayıflama hareketidir. Bacak çırpma hareketini şöyle uyguluyoruz:

1. Karnınızın üstüne uzanarak yüzükoyun yatın.

2. İki elinizi hazır ol vaziyetinde gelecek şekilde resimdeki gibi iki yanınızdan vücudunuzla birleştirin.

3. Bacaklarınızı diz kapaklarınız yere değmeyecek şekilde ve fazla kırmadan, baldır bölgenizden destek alarak yukarı ve aşağı şekilde sallayın. 20 dakika boyunca bu hareketi yaptıktan sonra 20 saniye dinlenin ve 5 tekrar yapın.

Çapraz Mekik hareketi

Bu vücut egzersizleri ile kalça ve baldırın birleştiği popo bölgesinde bölgesel yağları eritebilirsiniz. Ayrıca karın zayıflamasına da katkıda bulunan Çapraz mekik hareketi, zayıflamak için önemli bir vücut egzersizi olarak bilinir. Hareketi yapmak için önce pozisyon alıyoruz:

1. Yere yatarak ellerimizi ensemizde birleştiriyoruz.

2. Kafamızı hafifçe kaldırarak kollarımızı iki yana açıyoruz.
3. Daha sonra sağ bacak diz kapağı sol dirseğe, sol bacak diz kapağı ise sağ dirseğe değecek şekilde mekik hareketine başlıyoruz.
4. Hareketi 25 defa yaptıktan sonra 2 dakika dinlenip bir tekrar daha yapıyoruz.

Ayakta çapraz gövde hareketi

Aerobik salonlarında yapılan bu hareket ile karın ve kasık bölgesiyle beraber baldır ve basen eritme hareketi olarak kullanılır. Hareketin yapılışı şöyledir.
1. Ayakta iki dizinizi kırmış biçimde omuz hizasına kadar bacakları aralıyoruz.
2. Ayak ve bacaklar sabit dururken,, sağ elinizi sola yumuruk sallar biçimde torso hareketi yapıyoruz.
3. Aynı şekilde başlangıç pozisyonuna dönüp sol kol ile dik açıyla boksörlerin yumruk attığı gibi sağa torso yapıyoruz.
4. Hareketi 100 kez tekrarlıyoruz.

Simitleri Kalça ve basen eritme egzersizi ve zayıflama hareketleri:

Özellikle yabancıların love handles dediği kalça üstündeki çıkıntılı yağlı bölgeyi yani bel ve kalça simitlerini eritmek için bu yukarı verilen hareketleri her hafta 3-4 kez yapmalısınız. Günlük en fazla 30 dakikanızı alacak olan bu egzersizler, kalça ve basen zayıflama ve incelmesi için idealdirler. Günlük 1 bardak greyfurt suyu ile takviye ederseniz bölgesel zayıflama egzersizleri’nin mucizesine siz de şahit olacaksınız.

Add Comment