BASEN ve BALDIR ERİTME EGZERSİZLERİ RESİMLİ

BASEN ve BALDIR ERİTME EGZERSİZLERİ RESİMLİ

Baldır ve uyluk bölgesi hanımların kilo vermede zorlandıkları ve bölgesel kiloların biriktiği bir vücut kısmıdır. Zamanla bu bölgede hareketsizlik, yaşın ilerlemesi ve yanlış beslenme neticesinde biriken fazla kilolar kalça, basen ve baldırlarımızda hoş olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Şimdi sizlerle paylaşacağımız egzersizler, aslında bu bölgeleri doğal yollardan zayıflatmanın en kalıcı ve kesin yoludur.

Bir önceki yazımızda sizlere önerdiğimiz kalça eriten diyet listesi ile birlikte bu yazıda yer alan bölgesel zayıflama hareketleri uygulandığında çok daha etkili bir kalça ve basen baldır bölgesi zayıflaması ve de popo eritme kürü uygulamış olacaksınız.

Bölgesel kilolar bayanların büyük bir kısmının kurtulmak istedikleri ancak diyet ve zayıflama yöntemleri ile pek te başaramadıkları kilolardır. Özellikle basen bölgesi, kalça ve baldırda toplanan yağlar, kitlesel yağ dokuları adını verdiğimiz inatçı yağlardır. Bu yağları eritmek için öncelikle bir dizi egzersiz seti uygulamamız gerekecektir. Sizlerin kaçla basen ve baldır eritme arzunuzu gerçeğe dönüştürecek egzersiz hareketlerini aşağıda uygulanışı ve faydaları ile birlikte bulabileceksiniz.  Günlük 15-20 dakikanızı bu hareketleri uygulamak için ayırmanız yeterli olacaktır. Şimdi bu bölgesel zayıflama hareketlerini resimli olarak tanıtmaya başlayalım:

iç bacak eritme egzersizi

 İç bacak eritme egzersizi

İç bacak eritme egzersizi faydası : Kalça kısmımızın iç ve dış yüzeyini kuvvetlendirir, sarkık bir bacağımız olmasını önlemiş olur. Bacağımızda bir sıkılık hissederiz. Atletik bir bacağa sahip oluruz.

İç bacak eritme egzersizi nasıl yapılır : Bacaklarınızı resimdeki gibi yanlamasına uzatın. Altta kalan bacağınızı yüzünüzün baktığı yere doğru 90 derece bükün. Üstte kalan bacağımızı, yere dönük olarak kaldırın. Parmak uçlarımız yere baksın. Her seans sonunda bacak değiştirin.


İç bacak eritme egzersiz programı
 : 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Not : Bu Egzersizi yaparken, kalça kaslarınızı kuvvetle sıkı tutmaya çalışın. bacağımızı zemine indirirken parmak uçlarımız ve ayağımızın yere değmemesine özen gösterin. Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.

basen eritme hareketleri

Basen eritme hareketleri

Basen eritme hareketinin faydası : Kalça bölgemizi sıkılaştırır, selülit’e önlem almış oluruz.

Basen eritme hareketi nasıl yapılır : Apalama, emekleme pozisyonunda durmamız gerekiyor, daha sonra bir bacağımızı sabit olarak zemine dizimizi koyuyoruz. öteki bacağımızı yukarı aşağı kaldırıyoruz.

 

Basen eritme hareketi programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Not : Basen eriten egzersizi yaparken ayak topuklarımız gökyüzüne, yukarıya doğru bakmalıdır. Belimizi, sırtımızı tamamen
düz tutmaya özen göstermeliyiz. Kalçalarımızı mümkün olduğu kadar sıkı tutmalı, Bacağınızı da zorlamayacak
şekilde kaldırın, ellerimizle değil kol dirseklerimizle destek almalıyız.Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.

baldır eriten egzersiz

Baldır eriten egzersiz

Baldır eritme hareketi faydaları : Kalçalarımızı ve bacaklarımızı sıkılaştırır, güçlendirir, daha fazla kalori tüketmemizi sağlar. Vücudumuz biraz daha fazla kalori yakar.

Baldır eritme hareketi nasıl yapılır : iki bacağımız arasında 1 metre ( 100 cm ) aralık bırakın. Bir adım ileriye yürüyecek gibi durun. Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru götürürken, kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın.

Baldır eritme hareketi programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Not : Karın Kaslarımızı bu harekette kasmalı, arkada kalan bacağınız üzerinde yaylanın. Arkada kalan ayağımızın
topuğunun kalkık olmasına özen gösterelim. Dizimizi zemine değdirmeyelim mümkünse 4-5 cm kala tekrar
yukarı aşağıya şeklinde devam edelim.

bel ve basen inceltme hareketleri

Bel ve basen inceltme hareketi

Bel ve basen bölgesini incelterek şekillendiren bu hareket ile aynı zamanda kalça sıkılaştırma işlemi de yapmış olacağız. Kısacası vücudun alt kısmını komple çalıştıran bir egzersiz hareketi…

Bel ve basen inceltme hareketi nasıl yapılır : Bulunduğunuz yere sırt üstü uzanın, bacaklarınızı yukarıya doğru diz şeklinde bükün, ayaklarımızın altı, tabanı yerde olmalıdır, kaldırmamalıyız. Kalçamıza da yakın tutmalıyız. Topuklarımızla iterek, kalçamızı ve sırtımızı kaldırıp indiriyoruz.

Bel ve basen inceltme hareketi programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Not : Bel ve basen inceltme egzersizi uygularken, Sırtımızın üst kısmı ve omuzlarımızı yerde tutmalı, Yukarı aşağı egzersiz yaparken de
kalça kaslarımızı ve karın kaslarımızı sıkmalıyız. Yukarı çıkmaya çalışırken dizlerimiz birleşik olmalı, aralarını
açmamalıyız. Her tekrardan Sonra değil Seansı tamamladıktan Sonra dinlenin. Düzenli nefes alın.

kalça eritme egzersizi

Kalça eritme egzersizi

Kalça eritme egzersizi faydaları : Kalçamızı sıkılaştırır, kuvvetlendirir.

Kalça eritme egzersizi nasıl yapılır : Emekleme, apalama pozisyonu alın, Bir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Kalça eritme egzersizi programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Not : Sırtımızı olabildiğince yerde tutmalı, bacağımızı yukarı kaldırırken kalçamızı elimizden geldiği kadar
sıkmalıyız. Bacağımızı çok yükseğe çıkarmaya gayret etmeyin. Ellerimizle destek değil de dirseklerimizle
destek almalı dayanmalıyız. Güç harcarken nefes alın verin.

Add Comment