Basur Tedavisi ve Basura Çözüm Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki

Basur Tedavisi ve Basura Çözüm Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki

Hemoroid ya da basur, ne dersek diyelim bu rahatsızlığı çeken herkes için oldukça zorlu bir sağlık sorunundan bahsediyoruz. Bağırsakların anüsten dışarı sarkarak basur memesi adı verilen oluşuma neden olması ile bilinen basurun bu denli korkutucu bir rahatsızlık olmasının en önemli nedeni ise yaşam kalitemizi ciddi anlamda olumsuz yönde etkilemesidir. Hani derler ya öldürmez süründürür diye, işte bu tabir tam manasıyla Basur hastalığı için geçerli.

Peki basura karşı çözüm yok mu? Elbette var. Basurun en kesin tedavisi hiç şüphesiz basur ameliyatıdır. Ancak hemoroid için ameliyat, son çare olarak görülebilecek bir çözüm. Daha hafif vakalarda ise bitkisel ve doğal tedavi yollarına başvurmamızın büyük faydası olacaktır. Şifalı bitkiler uzmanı Ahmet Maranki, gerek yayınladığı kitaplarda gerekse televizyon programlarında veya gazete röportajlarında yaptığı söyleşiler ile bir çok rahatsızlığın bitkisel yollarla nasıl çözüleceğini açıklıyor. İşte basura Ahmet MARANKİ tavsiyeleri ile çözüm yolu ise aşağıda yer alıyor.

*Basura Rezene Tedavisi:

bitkisel çözüm basur tedavisi

1 bardak suyu kaynattıktan sonra içerisine bir çay kaşığı rezene tohumu atılır. Daha sonra bu rezene tohumlu su 7-12 dk kadar bekletilir ve içmeye hazır hale gelmiş olur. Basur sancılarını hafifleten rezene suyu sabah öğle akşam olmak üzere günde 3 çay bardağı tüketilir.

 

*Basura Papatya Tedavisi:

*1 bardak suyu kaynattıktan sonra içerisine yarım çay kaşığı papatya atılır. Daha sonra bu rezene tohumlu su 7-12 dk kadar bekletilir. Papatyalı su basurlu bölgeye steril pamuk ile pansuman şeklinde uygulanır.

 

 

*Basura Üzüm Yaprağı Kürü:

*1 1 bardak suyu kaynattıktan sonra içerisine iki çay siyah üzüm yaprağı ilave edilir. Daha sonra bu siyah üzüm yapraklı su 7-12 dk kadar bekletilir ve içmeye hazır hale gelmiş olur.Üzüm yaprağı suyu her öğün 1 bardak olmak üzere günde toplam 3 çay bardağı tüketilir.

 

*Basura Semiz Otu Kürü:

*Semizotu, ezildikten sonra papatya suyu ilave edilerek krem kıvamına getirilir ve basurun üzerine sürülür.

*Zeytin yağı ( saf olmalıdır) ılık kıvama gelinceye kadar ısıtılır. Sabahları aç karnına 50 gram içilir. Bir kaç gün boyunca buna devam edilmelidir.

*1 bardak suyun içerisine bir tutam ince bir şekilde kıyılmış maydanoz konularak 5-10 dakika boyunca kaynatılır. 1o dakika kaynadıktan sonra 20 dakika bekletilir. Basurlu bölge bu karışımla ıslatılır.

Patates anüs bölgesindeki basurlu bölgeye dilimlenerek konulur ve basur üzerinde günlük 3-4 saat bekletilir. Patatesin basurdaki kan toplanmasını emici etkisi vardır.

Patates rendelendikten sonra, iyice ezilerek patates püresi elde edilir. Bu patates püresi, basurlu bölgeye konularak saat kadar bekletilir. Günde 2 kez sabah ve akşam uygulamanız yeterlidir.

Add Comment