Bel inceltme

Hemen hemen hepimiz fazla kilolarımıza kafayı takar ve bundan kurtulmayı isteriz. Ama aslında önemli olan belimizin ölçüsüdür. İnce bir bele sahip olmak istiyorsanız öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Yemek yemeden önce bir parça yağ yemenin beyninize doyduğunuz hissini gönderdiğini biliyor muydunuz? Bu sinyali beyninize gönderdiğinizde hormon sisteminizi kandırmanız mümkün.

Temeli bel ölçüsüne dayalı bir diyetimiz var. Eğer yemek yeme sisteminizi otomatikleştirebilirseniz herşey daha kolay olacaktır. 5 dakikada hazırlanabilen kolay bir kahvaltı menüsü.

Bel İnceltme menüsü :

  • 1 kaşık soya proteini
  • ½ çorba kaşığı keten tohumu yağı
  • ½ fincan donmuş çay üzümü
  • 1 büyük boy muz (veya sevdiğiniz başka bir meyve)
  • Yarım çorba kaşığı bal veya elma suyu konsantresi
  • 30 gr buzlu su

Bütün malzemeyi bir blandere koyu ve içebileceğiniz kıvama gelene kadar karıştırın. Bu sabah kahvaltısı için ideal bir karışımdır.

İdeal bel ölçüsünü yakalamak için yapmanız gereken şey, göbek deliğinizin hizasından bel çevresini ölçmektir.
Kadınlar için ideal bel ölçüsü;
82 santimdir. 93 santimi geçtiğinizi görüyorsanız sağlık riskiniz artmış demektir.
Erkekler için ise bu ölçü ;
88,5 santimdir. 101 santimden sonrası da erkekler için sağlık riski anlamına gelir.

Bel inceltme hareketleri için en iyi egzersiz ters mekiktir. Yere uzanıp, ayaklarınızı dik olarak kıvırın. Dirsekleriniz dışarıda kalacak şekilde ellerinizi başınızın altına koyun. Sağ omuzunuzu sol dizinize doğru kaldırıp bükülmeye çalışın. Dirseğiniz kulağınızın hizasında olmalı, önünüzde değil.

Bel inceltme ve egzersizleri

Bel inceltme egzersizleri ve bel inceltme Yöntemleri

Başınızı veya boynunuzu elinizle desteklemekten kaçının. Ağırlaşıncaya kadar bekleyin. Hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Bu hareketi 1 ila 5 kez arasında yapın. Birer birer artırarak 15 kez yapmaya çalışın. Dikkat etmeniz gereken önemli bir hususta hareketi 50 den fazla yapmamanızdır. Hareketin sayısı değil kalitesi önemlidir. Doğru yapılan 10 mekik hareketi, uyduruk yapılmış 50 hareketten daha faydalıdır.  İlk başladığınızda hareketler sizi zorlayabilir. Kaslarınızda ağrı hissedebilirsiniz ama bu geçicidir. Karın kaslarınız güçlendikçe hareketi daha kolay yapabildiğinizi göreceksiniz.

Add Comment