Beyonce un Hızlı Zayıflama Diyeti- Limonata Diyeti ve Akçaağaç Şurubu Diyet Listesi

Beyonce un Hızlı Zayıflama Diyeti- Limonata Diyeti ve Akçaağaç Şurubu Diyet Listesi

Ünlü pop yıldızı Beyonce, 2006 yılında oynadığı Dreamgirls filmi için Limonata Diyeti uygulayarak 1 ayda 10 kilo zayıfladığını itiraf etti. Stanley Burroughs tarafından icat edilen Limonata Diyeti, sadece bir zayıflama diyeti değil aynı zamanda vücuttaki toksinleri temizleyen ve toksin atıcı bir detoks diyeti olarak ta bilinir. 1941 yılında ilk diyet reçetesi oluşturulan Limonata Diyeti, şimdiye kadar dünya çapında milyonlarca kişinin uyguladığı ve fazla kilolarından kurtulduğu bir diyet formülüdür. Limonata diyeti ilk zamanlar zayıflamadan ziyade ülser, gastrit, sivilce ve egzama bir takım beslenme kaynaklı hastalıkları ve cilt rahatsızlıklarının tedavisi amacıyla kullanılmıştır. Ancak zamanla hastalıkları iyileştirici tedavi edici etkisinin yanında limonata diyeti nin aynı zamanda oldukça etkili bir zayıflama diyeti olduğu da anlaşılmıştır.

limonata diyeti

Limonata diyeti boyunca vücudun besin ve enerji kaynağı limon suyu, kırmızı biber ve organik akçaağaç şurubu dışında bir de limonata olmaktadır. Sabahları limonata diyeti süresince 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz atarak karıştıracak ve bunu içeceksiniz. Gece uyumadan önce de bir bardak mate çayı, ya da yeşil çay içmelisiniz. Limonata Diyeti ile sadece vücuttan yağ yakımı değil, aynı zamanda kan ve midenin asit düzeyini yükselten bir takım toksinlerin de vücuttan atımı sağlanır. Limonata Diyeti iç organları toksinlerden temizler. Limonata ile birlikte kullanılan Akçaağaç şurubu ve kırmızı biber ile metabolizma hızı arttırmak için vücuda gerekli olan mineraller (magnezyum ve kalsiyum gibi) karşılanır. Aynı zamanda cildiniz dah genç, gergin ve parlak bir hal alır.

 

Limonata Diyeti Nasıl Yapılır

Limonata Diyeti aslında sıvı ağırlıklı bir beslenme diyetidir. Diyetin ilk 3 gününde et yerine yavaş yavaş sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme sistemine dönüyoruz. Diyete başlamadan 1 gün önce sabah ve akşam 2 bardak taze sıkılmış greyfurt, portakal suyundan hangisini bulursanız onu için. Diyet süresince günlük 2 litre su tüketmelisiniz. Şayet dayanamazsanız bir dilim tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz. Günlük olarak 20-25 dakika zayıflama hareketleri yapabilirsiniz.

Vücuda gerekli olan günlük 600-1200 kalori enerjiyi karşılamak için günde 6-12 bardak limonata içmemiz gerekmektedir. Limonata diyetinin yapılış süresi 3-5 gün ile 10 gün arasıdır. 10 günden fazla sürdürülen Limonata Diyeti, ciddi sağlık problemlerine yol açabilme riski taşımaktadır. 10 günlük süre zarfında zayıflama hareketlerinin de yardımıyla 7-9 kilo zayıflamak mümkündür.

Limonata Diyetini en iyi yanı, kısa süreli bir diyet programı olması, ancak bu kısa zamanda tatmin edici bir kilo verme tecrübesi yaşatmasıdır. Diğer yandan limonata diyeti ile zayıflarken bir yandan da detoks yapacak ve vücuttaki aşırı tuz, yağ, şeker, toksin, üre gibi maddeleri vücudumuzdan atacağız. Tabi acı biber ve akçaağaç şurubu ile metabolizma hızımız da bir hayli hızlanacaktır.

Limonata Diyetinin Zararları ve Yan Etkileri

Aslında buna Limonata Diyetinin zararı da denemez ama Limonata Diyetini herkese uygulamayı önermiyoruz. Özellikle ideal kilosundan 20 kilo ve daha fazla kiloya sahip olanlar ile metabolizma yavaşlığı sorunu çekenlerin Limonata Diyeti yapmaları pek fayda sağlamaz.

Limonata Diyetinin Etkisini Arttırmak için Diyetten Önce Yapılacak Detoks Kürü:

14 çorba kaşığı taze limon suyu (3 limonun suyunun sıkılmasından elde edilebilir), 14 yemek kaşığı akçaağaç şurubu, yarım çay kaşığı (veya tat) kurutulmuş kırmızı biber, oda sıcaklığında pet su 2 litre alın. Bir meyve sıkacağı ile sıkılmış limon suyundan 7 yemek kaşığı alın ve su bir litre ile hazırlanmış bir tencereye dökün. 7 akçaağaç şurubu yemek kaşığı biber ve bir tutam ekleyin. Karıştırınız ve açlık bastırdığı durumunda,içerisine 1 yemek kaşığı şeker ilave edilip karıştırılarak küçük yudumlar halinde içecektir. Dikkat ederseniz malzemenin yarısını kullandık. Geriye kalan malzemeyi de akşam 9 gibi içeceksiniz.

Hazırlanacak Limonatanın enerji değeri: 2 yemek kaşığı: 100 kalori, 2 yemek kaşığı. limon suyu – 8 kalori, bir tutam biber – 1 kalori. Yani bir cam 109 kaloridir.

Add Comment