Biberiye Çayı Zayıflatırmı-Biberiye Çayının Faydaları

Biberiye Çayı Zayıflatırmı-Biberiye Çayının Faydaları

Zayıflamaya yardımcı bitkisel ürünler arasında zayıflama çaylarının etkisi ve rolü elbette tartışılmazdır. BU zayıflama çayları arasında en sık kullanılanlardan bir tanesi de biberiye çayı olarak bilinen zayıflama etkisi olan biberiyeden imal edilen çaydır. Biberiye sadece zayıflamak için değil, sağlığa faydaları bakımından da çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir bitki çayıdır. Biberiye çayı günümüzde bir çok diyet uzmanının formülize ettiği bitkisel çayların içerisinde harmanlanmış olarak kullanılmaktadır. Dr. Ender Saraç gibi ünlü diyetisyenler tarafından her fırsatta faydaları dile getirilen biberiye çayı, meşhur beşibiryerde zayıflama çayı içerisindeki 5 etkili bitkisel çaydan bir tanesi olarak biliniyor. Biberiye bitkisi elbette sadece zayıflama çayı olarak kullanılmıyor. Aynı zamanda baharat, esansiyel yağ hammaddesi olarak ta faydalanılıyor. Özellikle hoş aroması ve yemeklere kattığı çeşni nedeniyle et yemeklerinde hint mutfağında bolca faydalanılan biberiyenin sağlığa olan faydalarını ele aldıktan sonra nasıl zayıflatıyor bir de ona göz atalım.

Biberiye Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir.

biberiye çayı zayıflatırmı

biberiye çayı zayıflatırmı

Biberiye faydaları çok yönlüdür.Romatizmal ve alerjik hastalıklardan tutun da kalp damar hastalıklarına, paraziter rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Başlıca iyi geldiği hastalıklar ise, artım, kan dolaşımı hastalıklar, mide ve bağırsak sorularda, karacığer rahatsızlıklarda, ihsal da, kabızlık, safra kesesi taşı, düşük tansyon, adet sancısı, baş ağrısı, gastrit, migren, öksürük, bronşit gibi hastalıklardır.

Biberiye zayıflama çayı zayıflatırmı?

Biberiye bitkisinin içerisinde hem ödem ve idrar söktürücü hem de vücudu terletici etkileri olan bir takım bitkisel kimyasallar bulunmaktadır. Biberiye çayının tek başına zayıflamak için kullanımının yanında mate çayı, yeşil çay, funda yaprağı çayı gibi metabolizmayı hızlandırıcı bitkisel çaylarla birlikte kullanılması durumunda yağ yakımını hızlandırdığı savunulmaktadır.

Biberiye çayı nasıl demlenir ve yapılır:

Biberiye çayının yapılışı ve uygulanışı son derece basittir. 2 çay kaşığı biberiye 1 bardak su ile haşlanır ve 10 dakika bekletilir. Günde 2 bardak biberiye çayı içebilirsiniz.

Biberiye çayının yan etkileri ve zararları nelerdir?

Özellikle yüksek tansiyon şikayeti olan kişilerin sık bir biçimde biberiye çayı tüketmeleri uygun olmaz. Hamilelikte ve hamilelerde biberiye çayı kullanımı da ödem söktürdüğü için anne karnındaki bebeği susuz bırakabilme riskini doğurur.

Biberiye yağı kullanırken çok dikkat etmelisiniz ( hatta hamile kadınlar biberiye yağı da kullanamazlar), dozu aşmayın, zehirlenmeye yol açabilir. Her hangi bitkisel yağlarda zaten çok dikkat etmelisiniz, çok yağ nedir? Yüksek konsantre de olan bitkilerin içeriği, onun için yağ çok düşük dozlarda kullanılmalıdır

Add Comment