Bitkilerle Tedavi ve zayıflama

Bitkilerle tedavi son yıllarda tüm dünyada yaygın olarak uygulanan bir yöntem. Halen birçok insan kendilerini hastalıklardan kurtarabilecek bitkiler olduğunu bildiği halde, çeşitli hastalıklardan dolayı acı çekmekteler. Eğer şifalı bitkilerimize karşı biraz daha duyarlı olabilirsek hayat bir çoğumuz için daha kolay bir hale gelecektir.
Öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, bitkilerle tedavinin bilinçli yapılmasıdır. Bitki kullanımı doktorunuzun tedavisine ek olarak uygulanmalıdır. Asla doktor kontrolünden çıkıp sadece bitkilerle tedavi olmayı seçmemeliyiz. Bunu destekleyici olarak düşünmekte fayda var. Bazı biktilerin yararları olduğu gibi, fazla dozda kullanılmasının da zararları olabileceğini unutmamak gerek. Mümkün olduğunda uzman kişilerden destek alarak kullanma yolunu seçmeliyiz.
Bitkilerle tedavi aşamasında yaşlıların, hamilelerin, çocukların ve bazı hastalıkları olanların durumlarına dikkat edilmeli. Örnek vermek gerekirse, meyan kötü ülseri olan birine iyi geldiği gibi, yüksek tansiyonu olanların da tansiyonunu daha çok yükselteceği için zararlıdır. Ayrıca çocuklarda, hamilelerde ve bebeklerde her tür sentetik ve bitkisel ilacın kullanılması sınırlıdır.
Birkaç Bitkinin Tedavi ve Faydası
Antep fıstığı: Vücudun gelişimini destekledi gibi, bedeni ve zihni güçlendirir. Böbrek ağrılarını hafifletir. Cinsel gücü arttırır. Bağırsakların ve karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar. Enerji verir ve yorgunluğu giderir.
Ayva: Mide ve bağırsakları güçlendirir. Kanı temizler. Karaciğer tembelliğini giderir. Çarpıntıya iyi gelir. Öksürük ve akciğer hastalıklarına faydalıdır. Yüz ve boyun kışırıklığını giderir. Egzama ve basur memelerine sürülürse şikayeti azaltır.
Bamya: İdrar söktürücü özelliği vardır. Kabızlığı giderir. Halsizliğe iyi gelir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
Biberiye: Hazmı kolaylaştırır. Gaz giderici özelliği vardır. Damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Zindelik verir. Astım ve bronşite karşı faydalıdır. Migren türü baş ağrılarını hafifletir. Kansızlığa ve sarılığa iyi gelir.
Domates: sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. İdrar söktürücüdür. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Kanı temizler ve özellikle prostat kanserini önlemede çok etkilidir. Kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucudur.
Çay: uyarıcı etkisinden dolayı zindelik verir. Zihni uyarır ve konsantrasyonu artırır. İdrar söktürücüdür ve ishali keser. Vücutta iltihaplanmayı önler. Kanser ve kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Kılcal damarları kuvvetlendirir.
Isırgan Otu: Mafsal ağrılarına ve romatizmaya iyi gelir. Konsere karşı koruyucudur. Egzama ve çıbanlara karşı faydalıdır. İştah açar ve idrarı arttırır. Kanı temizler. Böbreği, karaciğeri ve göğsü temizler. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Aybaşı halini düzene sokar. Burun kanamasını keser. Balgam söktürücüdür.
Şifalı bitkiler vucüdumuza faydalı olması nedeniyle Zayıflamada önemli bir unsurdur.Eğer şifalı bitkiler doğru kullanılırsa zayıflama daha çabuk bir hal alır.
Şifalı Bitkiler ile ilgili diğer yazılarımız için Şifalı Bitkiler kategorisini inceleyebilirsiniz.

Add Comment