Budist diyeti ile 1 haftada 4 kilo zayiflama

Budist diyeti, budist tapınaklarında bin yıllardır uygulanan sağlıklı bir kilo verme ve zayıflama diyetidir. Kolay zayıflatan diyetler arasında sayılan bu uzak doğu temelli diyetin ana besin grubu, pirinç ve yanında yenilen türlü sebzelerden oluşmaktadır. 10 Günden daha uzun süreli aralıksız olarak uygulanması durumunda vücudun sodyum dengesini bozduğu ve hipertansiyona sebep olduğu gerekçesiyle 7 günden fazla Budist diyeti uygulaması yapmamanızı öneririm.

Budist Diyeti

Budist Diyeti

Budist diyeti, budist tapınaklarında genelde 2 günlük bir tür detoks kürü olarak uygulanır. Bir haftalık Budist diyeti, genelde sabır ve azim gerektirdiği için iradesi zayıf olan arkadaşlarca takip edilmemelidir. Budist diyeti reçetesinde pirinç ve yanında bolca sebze tüketilir. Meyvelerden ise elma, böğürtlengiller ve limon yenmesine müsade edilmektedir. Pirinç lapası olarak tüketilecek olan Pirincin içerisinde susam, baharatlar sebzeler ( tere otu vb) ve soya sosu konularak besin değeri artırılabilir. Budist diyetinin uygulanması sadece diyet listesi ile sınırlı değildir. Ağıza alınan her bir lokmanın 50 ile 100 kez çiğnenmesi de Budist diyeti boyunca zaruri olan diğer bir uygulamadır. Çin çaylarının tüketiminde de buna benzer bir ritüel mevcuttur.

Budist diyeti tek yönlü bir beslenme yöntemi olduğu için B12, C, A ve D vitaminleri ile Demir ve Kalsiyum takviyesi yapılması özellikle, anemi, yorgunluk ve adet düzensizliği sorunu olan bayanlar açısından mühimdir.

Budist diyeti süresince uzakdoğu kökenli Zencefil ve ginseng çayları da tüketilirse daha hızlı bir kilo kaybı ve zayıflama oluşturur. Seylan diyeti olarak ülkemizde bilinen budist diyetinin bir diğer türü de az bir değişiklikle uygulanmaktadır. Budist diyetini 7 günlük kür şeklinde uyguladıktan sonra 1 ay ara vermenizi tavsiye ederim. Kronik sağlık sorunu olanların doktor tavsiyesi almadan Budist diyeti uygulamasını asla önermiyoruz. Hepinize bol zayıflamalı günler.

Add Comment