Civanperçemi Çayı: İbrahim Saraçoğlu Adet Düzensizliğine Bitkisel Çözüm

Adet Düzensizliğine bitkisel ve doğal tedavi çözüm arayan okurlarımız için İbrahim Saraçoğlu tavsiyeli Civanperçemi (Kandil çiçeği, Akbaşlı, Binbir yaprak otu, Barsama otu olarak ta bilinir) tavsiye ediliyor. Civanperçemi otunun bitkisel tıpta çok geniş bir kullanım alanı bulunmakta. Özellikle basur hemoroid, baş ağrısı gibi rahatsızlıklar ile kanamaları durduran bir özelliğe sahip. Civanperçemi ayrıca soğuk algınlığı, grip, dolaşım sistemi ve sindirim sistemi rahatsızlıkları, idrar yolları enfeksiyonları, için bitkisel tedavi ve şifa sunan bir bitkidir. Ayrıca alerjik rinitis ve saman nezlesi için de iyileştirici etki gösteriyor. Bizleri en fazla ilgilendiren kısmı ise bu yazıda adet düzensizliklerine karşı bitkisel bir tedavi yolu sunmasıdır. Pıhtılaşmayı hızlandırıcı etkisi nedeniyle aşırı derecede adet kanaması görülen bayanlarda adet dindirici ve kesici bir bitki olarak işlev görebilmektedir. Şayet Civanperçemi çiçeğini yaprakları ile birlikte suda kaynatıp çayını içerseniz adet kanamaları daha az şiddetli geçecektir. Adet kanamalarının şiddetli olması hanımların en büyük baş belalarından birisidir. Vücutta hem demir eksikliği oluşturan hem de halsizlik ve bitkinlik hissi yaratan adet düzensizlikleri için Civanperçemi gibi bitkisel bir mucizeyi muhakkak denemelisiniz. Civanperçemi bitkisinin tek faydası bunlarla sınırlı değildir.

civanpercemi

Civanperçemi iyi bir ateş düşürücüdür. Ayrıca bağırsakları düzenler, kanama gidererek kan pıhtılaşmasını artırır, kan basıncını düşürür , kan temizleyici ve kan damarlarını açıcı özellikleri vardır, nezle , soğuk algınlığı, su çiçeği, dolaşım rahatsızlıkları, sistit, şeker hastalığı tedavisi, sindirim rahatsızlıkları, dispepsi, egzama, ateş, grip, gastrit, salgı bezleri sistemi, diş eti rahatsızlıkları, iç kanama, karaciğer rahatsızlıkları, akciğer kanaması, kızamık, adet düzensizliği, menoraji, meme ağrısı, çiçek, mide hastalıkları, diş ağrısı, tromboz, ülser, idrar yolları iltihapları, rahim kasılmaları, görme bozuklukları gibi bir çok rahatsızlıkta Civan perçemi yüzyıllardır bitkisel tedavi alternatifi olarak kullanılmaktadır. Civanperçemi çayıiçerisinde bulunan salistik asit, aspirin imalatında da kullanılmakta olup bu değerli uçucu yağ asidinin çaydan gitmemesi için demlendikten sonra 24 saat içerisinde soğuk olarak tüketilmelidir.

The salicylic acid derivatives are a component of aspirin, which may account for its use in treating fevers and reducing pain. Yarrow tea is also said to be able to clear up a cold within 24 hours.[citation needed] Yarrow has also been used as a Quinine substitute.[citation needed]

Add Comment