Damar Hastalıklarına iyi gelen bitkiler-damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

Damar Hastalıklarına iyi gelen bitkiler-damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

Damar Tıkanıklığı

Damar hastalıklarının hepsinin nedenleri ve sebepleri incelendiğinde, damar hastalıkları ile sağlıksız beslenme alışkanlıkları ile ilişki vardır. En çok görülen damar hastalıkları, damar tıkanıklığı, damar sertliği, damarlarda varis sorunu, kansızlık, damarlarda dolaşım sorunları sayılabilir. Aşağıda vereceğimiz şifalı bitkiler ve besinler, damar sertliği, damar tıkanıklığı gibi tehlikeli damar hastalıklarına bitkisel çözüm sunabilmektedir.

Damar Hastalıklarına iyi gelen bitkiler, meyveler, sebzeler ve bitkisel yağlar nelerdir şimdi buna göz atalım:

Armut, damar tıkanıklığına iyi gelen bir meyvedir ve damar çeperlerindeki kolesterol ve yağlanmaları yok eder. Damarlarda biriken tortu maddeleri idrar yoluyla dışarı attırır damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar.

Ayçiçeği yağı damar tıkanıklığına iyi gelen bir bitkisel yağ türü olup damar kireçlenmesine iyi gelmektedir. Ayçiçek yağı içerisinde bolca bulunan pektin maddesi, damar sertliği, kolestrol ve tansiyona bitkisel şifa ve çözüm sunmaktadır.

Çavdar tohumu, hem lifli yapısıyla hazımı harekete geçirir hem de Damar sertliği ve dolaşım damar tıkanıklığı gibi dolaşım sistemi problemleri yaşayanlara önerilecek bir tahıldır.

Greyfurt‘un içinde damardaki yağları eriten yağ yakıcı bitkisel enzimler vardır. Gerek zayıflamak için gerekse damar sağlığı için greyfurt meyvesi bolca tüketilmelidir. Greyfurtt bolca bulunan C vitamini damar açıcı vitamin olarak adlandırılır. Günlük olarak 1 det greyfurt tüketen kişilerde ömür boyu damar tıkanıklığı görülmez.

Ihlamur çayı da etkili bir damar açıcı bitkisel çaylar arasında olup, damar kireçlenmesi, kansızlık ve damar tıkanıklıklarına iyi gelir.

Karaturp damar tıkanıklığına, damar kireçlenmesi ve damar sertliği için tavsiye edilebilecek bir sebzedir. .

Limon suyu ve limon meyvesi, damar yumuşatıcı bitkisel asitler ve antioksidanlar içererek damar sertliğine karşı bitkisel tedavi sunar.

Portakal ve yeşil biber damar tıkanıklığını önleyerek damarların güçlenmesini sağlar ve damar zayıflığına iyi gelir.

Sarımsak, soğan damar tıkanıklığı ve damar sertliği riski olan kişilere bolca tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Üzerlik otu ndan elde edilen üzerlik otu çayı da damar açıcı bitkisel çay olarak yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Add Comment