Diyet Vagonundan Atlamak

Jonny Bowden

Kilo vermenin en teşvik edici yönlerinden biri, kaçınılmaz kaytarmalardır. Bunu herkes yapıyor. Bazı insanalara göre bazen yapılan atlamalar, eğlencenin dışında olurlar… Suçlu, kendini suçlama, güçsüzlük ve “ne” kullanmalıyımla takip edilir.

Tanıdık geldi mi?

Bunu, “ diyet vagonundan atlamak” olarak adlandırırım ve onun hakkında düşünme şeklinizi değiştirebilirseniz bu diyetin mağduru olmazsınız. Yıllardır müşterilerin sorunlarıyla ilgilenirken kilo verme savaşında yer alan kazanan ve kaybedenler arasında en büyük farklılığın, diyet programlarını uygulamayı atlaması veya bırakmasıdır. Onların sormuş olduğu “eğer” veya “zaman” sorular gerçek bir soru değildir.

Onların yapmış olduğu öğün atlamalarla ilgilenmeniz gerçekten farklıdır.

Mesala, üç haftalık kesinlikle diyet programınız var. Egzersiz rutininizi uygulamanız gerekiyor ve kendinizi harika hissediyorsunuz. En iyi arkadaşınızın düğününe gidin ve bir bardak şarap için. Bunu bilmeden önce biri sizi harika yemekleri denemeniz için ikna ediyor ve düğün salonunun şarkıcısı “Tanta Elka Cuts the Cake” ( Tanta Elka Keki Kes) demeden önce istemediğiniz yaklaşık 400 kaloriyi azaltmayı başarıyorsunuz iki hafta boyunca ölü gibi görünmüyorsunuz… Adlandırdığınız patates, tatlı, ekmek, dolma.

Add Comment