Diyetisyenler nasıl besleniyor – 1

bur cubur yer misiniz?
Abur cubur tüketmiyorum. Ama herkesin yaptığı gibi ara sıra ben de yaramazlıklar yapıyorum. Arada bir tatlı ya da hamur işi tüketebiliyorum. Bu durumda mutlaka ertesi gün en sağlıklı besinleri yemeye çalışıyorum. Ve asla sporu aksatmıyorum. Bazen iştah kontrolü sağlamak için light limonata ya da sahte tatlılar, tuzlular yapıp ya da sıvı tüketimi artırıp bu durumun önüne geçmeye çalışıyorum.

En sevdiğiniz kaçamak tercihiniz?
Kepekli sebzeli döner. Hem fast food bir besin hem de diğerleri gibi yüksek zarar vermiyor. Kendi danışanlarıma da zaman zaman yanında bir bardak diyet ayran öneriyorum.

Spor olarak ne yapıyorsunuz?
Her akşam 30 dakika, televizyon karşısında ya da müzik dinleyerek evimde bulunan bisiklete biniyorum. Böylece günün stresi ve yorgunluğunu daha kolay atabiliyorum.

Sporla ilgili 6 gerçek

Buzdolabınızda her zaman bulunan beş şey nedir?
Kefir, probiyotik yoğurt, enginar, donmuş vişne, kuru kayısı, badem her zaman buzdolabımda bulunur.

Uçak yolculuklarında nasıl besleniyorsunuz?
Birçok havayolu şirketinin sunduğu sağlıklı mönüleri, salataları tercih ediyorum. Günde mutlaka altı öğün yerim. Nerede olursam olayım sabah kahvaltısı vazgeçilmez öğünümdür.

Genellikle hafta içi bir adet probiyotik yoğurtla iki yemek kaşığı yulaf ve bir porsiyon meyve yerim. Öğle öğününde evden getirdiğim zeytinyağlı sebze (sekiz yemek kaşığı) ve diyet yoğurt (200 g) yerim. Akşam ise dışarıdaysam ızgara (100-150 g) evdeysem de bir tabak ana yemek ve bir porsiyon salata yerim. Ara öğünlerimde kuru kayışı (iki adet), badem (beş adet) ve taze meyveler(l-2 adet) mutlaka yer alır. Yanıma mutlaka diyet bisküvi, kuru kayısı ve badem alıyorum.

Add Comment