Diyetle Kilo verme

Kilo vermeliyim diyorsanız ve bunu beyin olarak onayladı iseniz diyete başlayabilirsiniz.
Diyete başlamadan önce uymanız ve yememeniz gereken gıdalara dikkat etmelisiniz. Abur cubur gıdalardan uzak durun patates cipsleri, fındık, fıstık, çikolata gibi kalori değeri yüksek ürünler kilo vermek yerine kilo almanızı sağlayacaktır. Dondurma, pasta ve şeker oranı yüksek tatlılardan uzak durmalısınız. Un ve unlu gıdalar yerine tahıl tüketmelisiniz. Kızartmalarda yağ oranı yüksek olduğu için uzak durmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
Sıvı gıdalardan çay veya kahve tüketirken şeker kullanılmamalıdır.
Beslenmemize dikkat ettiğimiz kadar spor yapmamızda gereklidir. Aktif ve hareketli olmamız almış olduğumuz kalorileri tüketmemiz ve sağlıklı bir hayat için gereklidir.
Kahvaltı mutlaka yapmalısınız. Çok sık yemek yemelisiniz ana öğünleri atlamamalı ara öğünlerde açlığımızı bastıracak gıdalar tüketmelisiniz. Hazır gıdalar tüketmemeye çalışın sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Her öğünde salata yiyin. Kızartma türü yemek yerine haşlama yapılmış veya fırında pişirilmiş yemekler yemelisiniz.
Yemek yerken dikkatinizi dağıtacak farklı şeylerle ilgilenmeyin farkında olmadan çok fazla yemek yemenizi sağlayacaktır. Alkol kullanmayın. Bol bol dans edin.

Add Comment