Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Ne Yapmalı

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Ne Yapmalı

Dolgun dudaklar için öyle illa ki estetik ameliyat, dudaklara silikon veya botoks gibi yöntemlere gerek olmadığını düşünenler ve dudak dolgunlaştıran doğal çözümler arayanlar bu yazımızdaki basit ama etkili ipuçlarını dikkate alsınlar. Sizlere vereceğimiz birkaç adet basit çözüm ve ipuçları ile dudaklarınızı olduğundan çok daha dolgun gösterebileceksiniz. Dolgun dudaklar için botoks yönteminin de birkaç ayı bulan bir etkisi olduğunu uzmanlar belirtiyorlar. Dileyenler deneyebilirler.

İşte merak ettiğiniz dudak dolgunlaştırma tavsiyeleri:

– Kullanılmayan yumuşak uçlu diş fırçanıza yarı nohut büyüklüğünde viks sürüp 10 dk. kadar nazikçe masaj yapın karıncalanma hissedebilirsiniz endişelenmeyin.

dolgun dudaklar

-Özellikle sabahları uyandıktan sonra diş fırçalarken dudaklarınıza da 1-2 dakika ayırarak dudakları da diş fırçası ile fırçalayın. Dudakları fırçalamak dudaklardaki kılcal damarlardaki kan devrini hızlandıracak ve dudak bölgesi hem daha kırmızı hem de olduğundan daha dolgun görünüme sahip olacaktır. Diğer yandan doğal peeling etkisi yapar ve ölü hücreleri temizler yerine genç hücrelerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

 

– Ruj kullanırken dudaklarınızın sınır çizgilerini ruj ile aynı renkteki bir dudak kalemiyle çizerek belirginleştirin.

– Dudaklarınızın yeni çizgisine uyarak rujunuzu sürün. Parlak ve açık renk rujları tercih edin. Unutmayın koyu renkler dudağınızı küçültür. Koyu renk kullanmak zorundaysanız, dudaklarınızın ortasına daha açık bir renk veya parlatıcı uygulayın.

– Günde 2 defa karanfil yağı ve kakao yağını eşit miktar karıştırıp dudaklara sürün. dudaklarınızın hem kokusu hem görünüşü hemde yumuşaklığı hayret verici derecede düzelmiş olacaktır.

Add Comment