Egzersiz Aletleri ile Zayıflama-Egzersiz Aletleri fiyatları ve Faydaları

İster zayıflama amacıyla kullanın isterse kilonuzu kontrol etmeye çalışın ya da kas yapın vücudunuzu estetik bir şekle sokmaya çalışın, her halükarda egzersiz aletleri ile çalışmak durumunda kalıyoruz. Bu yazıda zayıflamak için hangi egzersiz ve spor aletlerini kullanabiliriz,koşu bandı ve kondisyon bisikleti ve steppers fitness aletleri ve evde kullanım bilgileri ve fiyatları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Evde koşu bandı egzersizleri

Koşu bandı, evde yapılacak egzersizler için en ideal zayıflama aletleri arasında yer almaktadır. Özellikle kardiyo vasküler egzersizleri,  zayıflamak, kalori yakmak ve kilo verdiren hareketler yapmak amacıyla koşu bantları eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Koşu bantları en iyi zayıflama aleti olarak adlandırılabilir. APiyasada çok değişik kalite ve tipte koşu bantları yer almaktadır. Koşu bandı fiyatları 500 tl ile 5000 tl arasında değişmektedir.

Koşu bantlarının faydaları ve kullanımı

zayıflama bisikleti

Koşu bandının kalbe ve tüm vücuda sayısız faydaları vardır. Ancak koşu bandı kullanımı bir takım özellikler arz etmektedir. Özellikle manuel olanlardan uzak durun derim. Muhakkkak elektrik enerjisi ile çalışan motorlu tipteki koşu bantlarını tercih ediniz. Koşu bandının kontrol ve kullanım kolaylığı, ön tarafta yer alan konsol kısmında tüm fonksiyonların yer alması ile alakalıdır. Özellikle eğim, ara verme, acil durum düğmesi, hız fonksiyonu, nabız ölçmesi, kalori yakımı oranı gibi bir çok özelliğin bir arada bulunması, koşu bandının kullanışlı olmasını da sağlamaktadır.

Kondisyon bisikletleri ile egzersiz yapmak zayıflatır mı?

Aynen koşu bantları gibi zayıflama bisikletleri de evde yapılacak kardiyo, kondisyon ve zayıflama egzersizleri için en etkili zayıflama aletleri arasında yer almaktadır.Basan yağlarını eritmek ve kalça zayıflatmak için de kondisyon bisikletleri etkili bir kondisyon ve egzersiz aleti olarak göze çarpmaktadır.

Manyetik Dikey zayıflama bisikleti

Kondisyon bisikletinin değişik bir türevi olan dik bisikletler, kondisyon bisikletinden daha dar selesi ve hacmi olan bir egzersiz aletidir. Fiyatı kondisyon bisikleti ile kıyaslandığında daha ucuzdur.Nabız ölme işlevi isteğe bağlıdır. Ancak tavsiye edilir.

Manyetik yatay zayıflama bisikleti

Manyetik yatay zayıflama bisikleti de zayıflama merkezlerinde sıkça gördüğümüz ve özellikle aşırı kiloları olan kişilerin rahatlıkla kullanabilecekleri bir çeşit kondisyon bisikleti olarak tanımlanabilir. Vücudun üst kısımları için bölgesel zayıflama ya etkisi olmaz. Herhangi bir yetenek gerektirmemesi, kullanım kolaylığı ve rahatlığı nedeniyle zayıflamak için kullanılması gereken aletlerdir.

Steppers zayıflama aleti

Step yapmak, iyi bir aerobik yöntemi olduğu kadar etkili ve kalıcı zayıflama sağlayan bir kilo verme yoludur. Bacak yağlarını eritmek için orta üstü kilosu olanların başlayabilecekleri bir zayıflama aletidir. Ancak aşırı kilolu olanlara ve daha önce hiç egzersiz programı çalışması yapmamış olanlara tavsiye edilmezler. Steppers aletinin faydaları şunlardır:

* Aşırı bir efor sarf etmeden nabzı artırmak ve yağ yakmak için iyi bir kardiyo egzersizi olanağı tanır.
* Çok etkili ve yoğun kalori yakıcı etkisi vardır. Ancak yeni başlayanlar için alışması zor olduğu için motivasyonu bozma riski vardır. O nedenle başlangıçta 1 ay kadar hızlı tempolu koşu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
*Bacak kalça ve basen inceltmek için çok yarayışlıdır. Ancak başta hafif kas ağrısı yapabilir.

Add Comment