Egzersizle boy uzatma yöntemleri: boy uzatan egzersizler

boy uzatma egzersizleri ile hızlı boy uzamasının yolları

Boy uzatmak için boy uzamasına yardımcı bir takım egzersizler yapmak faydalı olabiliyor. Boy uzatma egzersizlerinin zayıflama veya kilo alma egzersizlerinden farklı yönleri vardır. Bir kere boy uzatmak için vücudu yoracak egzersizler yapılmamalıdır. Boy uzaması için vücudun fazla yorulmaması önemli ve gereklidir. Aşağıdaki bir takım egzersizleri yaparak boy uzamasına katkıda bulunabilirsiniz. Aşağıdaki egzersizler, boy uzatan basit ve etkili egzersiz türleridir ve özel olarak seçilmiştir:

boy uzatma hareketleri

boy uzatma hareketleri

1. Sprint atma (Hızlı Koşma) egzersizleri
Sprinterlerin yani 100 -200 metre koşucularının neden uzun boylu olduğunu hiç düşündünüz mü? Bunun nedeni yüksek hızla koşmanın hem uzun kemikleri güçlendirdiği hem de büyüme hormonlarının salgılama oranını artırdığı olarak açıklanabilir. Yüksek tempo ile koşma egzersizleri ne kadar fazla yapılırsa boy uzamasına katkısı da o denli yüksek olur.

 

2. Metabolizma Hızlandıran yiyecekler besinler meyveler ve sebzeler ile beslenmek
Metabolizma hızlanması büyüme hormonlarının salgılanmasını da artıracağı için boy uzaması için katkı sağlar. Metabolizması hızlı kişiler genelde zayıf ve normalden daha uzun bir boya sahiptirler. Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ile beslenirseniz hem kan dolaşımı hemde hormon salgı sistemi daha hızlı çalışacaktır. 3 ana öğün yerine 6 öğünde beslenmek ve sık yemek yemek te metabolizmayı hızlandırır.

3. Başaşağı Asılma egzersizleri yapmak
Yarasaların duruşu gibi ayaklarınız yukarıda bir yere tutunarak başınızı her gün 15 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanılmaz etkili boy uzaması sonuçları görürsünüz. Bu boy uzatma egzersizleri, bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.
4. Yüzmek boy uzatır mı?
Yüzme egzersizleri yapmak özellikle omurları esnetir ve omur aralıklarını artırarak boy uzamasına katkıda bulunur. Su içerisinde vücut yer çekiminin baskısını yeneceği için boy uzatan hücreler daha rahat çoğalırlar. Kulaçlar da omuz genişlemesi ve kol uzaması için son derece etkilidir.
5. Sırtı Esnetme Egzersizleri
Vücudumuzun uzunluğunun yarısından fazlası sırt ve bel omurları olduğunu biliyorsunuz. Bacak kemiklerinin uzaması kadar sırt ve bel omurlarını uzatmak ta boy uzaması bakımından önemlidir. Onun için sırt ve bel omurlarını esneterek omurlar arası açıklığı artıracak egzersizler yapmak şarttır. Bunun için Bacakları omuz genişliğinde açarak ayakta poziayon alıyoruz ve , sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu hareket, boy uzatmak için de faydası olan çok iyi bir sırt esneme egzersiz hareketidir.

Günde 30 dakikanızı vererek bu hareketlerin hepsini yapın ve uzun dönemli etkisi olacak bu hareketlerle boy uzama potansiyelinizi harekete geçirin.

Add Comment