Elma Diyeti Yorumları-Elma Diyeti İle Zayıflayanlar Ne Diyor

Elma Diyeti Yorumları-Elma Diyeti İle Zayıflayanlar Ne Diyor

Elma diyeti büyük kadın forumlarında (kadınlar kulübü vb.) oldukça tercih edilen bir bitkisel diyet türü olarak dikkatimizi çekiyordu. Bizler de elma diyeti yapanlar elma diyeti hakkında ne gibi yorumlarda bulunuyorlar, ve elma diyeti ile zayıflayanlar var bu bu konuda sizlere kısa bilgilendirmelerde bulunmak istedik. Elma meyvesinin sağlığımıza sağlık kattığını sanırım hepimiz biliyoruz. Bunun yanında yağ yakıcı, tok tutucu ve cildi güzelleştirici, kalbi güçlendirici, damar açıcı bir takım faydaları da bulunan elmayı zayıflamak için kullanmaya karar veren beslenme ve diyet uzmanları, elma diyeti adında oldukça basit ama etkili bir bitkisel diyet formülü elde etmişler. Elmanın içerisinde bitkisel liflerin oldukça yoğun bir miktarda bulunması, elmaya aynı zamanda tok tutucu bir fayda da ekliyor. Öncelikle sizlere kısaca elma diyeti nasıl yapılır hatırlatalım ve daha sonra da elma diyeti yorumlarına ilişkin yapanlar neler söylemişler bunları paylaşalım.

Elma Diyeti Listesi:

elma diyeti yapanlar

Elma diyeti listesi 6 günlük bir diyet listesine sahiptir. Daha uzun süreli elma diyeti uygulayan arkadaşlar da varmış ama vücut direnci düşenler ve bağışıklık sistemi zayıflama riski olan kişilerin 6 günden fazla bu diyet listesini uygulamamalarını uzmanlar öneriyorlar.

 

1 gün: 1 kilo elma

2 gün: 1.5 kilo elma

3 gün: 2 kilo elma

4 gün: 2 kilo elma

5 gün: 1.5 kilo elma

6 gün: 1 kilo elma

Diyet süresinde yeşil çayı günde 6-7 çay bardağından fazla olmamak kaydıyla şekersiz olarak içmenize izin vardır, Elma ile birlikte 3-5 dilim kepekli esmer ekmek tüketmenize izin veriliyor.

Elma diyeti gerçekten sıkı bir diyet formülü. Ancak 6 günde 4-5 kiloyu kolayca vermenizi de sağlayacaktır.

Elmayı nasıl tüketmeliyiz diye sorarsanız kabuklu, kabuksuz, rendeleyerek veya fırında pişirerek tüketebilirsiniz.

Elma yı şayet mide asidiniz ortalamadan daha düşükse ekşi elma olarak yemenizde fayda var. Mide asidi yüksek kişilerin tatlı elma yemesi iyi olur.

Elma çok faydalı bir meyve, vitamin ve mineral içerir ama bu diyeti yaparken vucudunuz enerjisiz kalıyor, bunu unutmayın.

Elma diyeti yorumlarında şüphesiz en dikkat çekici şey, menünün yetersizliği nedeniyle olan şikayetler. Ancak azıcık ta olsa günlük diyet listesini biraz da olsa zenginleştirebilirsiniz. Misal olarak sabahları bir kibrit kutusu büyüklüğünde az yağlı peynir yemenizde fayda vardır.

Diğer yandan 5-6 günlük bir diyet uygulaması olduğu için bir yandan isveç diyeti gibi 13 günlük uzun bir süreye sahip değil ve bu nedenle daha az yorucu oluyor. Diğer yandan da elmanın içerisinde lif oranı oldukça yüksek olduğu için açlığı bastırmada önemli bir rolu oluyor. Ancak vücut 3-4 günlerden sonra yeterli miktarda enerjiyi alamaması nedeniyle bir hayli bitkinleştiği için baş dönmesi, halsizlik yorgunluk bitkinlik gibi bir takım belirtilere neden olabiliyor. Elmanın yanında bu nedenle öğle yemeklerinde 100 gram kadar tavuk eti ya da ciğer tüketen arkadaşlar da var ve etin yanında 2 dilim de kepekli ekmek yiyorlar. Akşamları ise az bir miktarda ton balıklı salata yemenizi tavsiye ederim. Ama yenilecek olan ton balığının yağını bir güzel süzmelisiniz.

Elma diyeti ile 1 ayda 10 kilo zayıflayanların olduğunu okuyoruz. Hatta bazı kızlar 20 kiloya kadar zayıflamayı başardıklarını iddia ediyorlar. Bizler bu kadar hızlı kilo vermenin sağlıklı bir durum olmadığını sizlere hatırlatalım ve 6 günlük elma diyeti uygulamasının ardından en az 15 gün istirahat etmenizi önerelim.

Add Comment