Elma Sirkeli Su Zayıflatırmı-Elma Sirkesi Bal Ve Su Formülü Zayıflatırmı

Elma Sirkeli Su Zayıflatırmı-Elma Sirkesi Bal Ve Su Formülü Zayıflatırmı

Elma sirkesi sağlığa çok değişik alanlarda faydası olan bir bitkisel iksirdir. Ancak elma sirkesi ile zayıflama diğerlerine nazaran çok daha fazla ilgi çekmekte ve insanlar elma sirkesi zayıflatırmı diye sormaktadırlar. Daha önceki yazılarımızda elma sirkesi zayıflama kürü tarifi vermiş ve elma sirkesinin faydaları hakkında bilgiler vermiştik. Ancak okurlarımızdan gelen yorumlar elma sirkeli suyun zayıflama sağlayıp sağlamadığı ile ilgili oluyor ve elma sirkesi zayıflatırmı diye ısrarla soruyorlar. Tabi internette bu konularda bir hayli karışık ve birbiriyle çelişen yazılar da var. Bu konuda sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Bu arada sizler de elma sirkesinin sağlığa faydaları konusunda hatırlatmalarda bulunacağız. Öncelikle elma sirkesi zayıflatırmı diye sizlere anlatırken kesinlikle saf elma sirkesini kastetmiyoruz. Su ile karıştırılmadan saf ve katışıksız haliyle içilen elma sirkesi, zayıflama yerine midede asitleşme ve ülsere kadar giden ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

elma sirkesi zayıflatırmı

O nedenle elma sirkesi su ile karıştırılıp 1/10 oranında seyreltilmeden kesinlikle tüketilmemelidir. Yani sizin anlayacağınız ifade ile bir çay bardağı su ile bir buçuk tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırılarak içilmelidir. Bu miktar midenizin sağlamlığına göre 1 yemek kaşığına kadar artırılabilir. Ama her ne olursa olsun bundan daha fazla oranda elma sirkesi içmek uzun vadede zayıflatıcı etki sağlamaktan ziyade sindirim sistemini olumsuz etkileyen zararlar ve yan etkilere yol açabiliyor. Neticede elma sirkesi dediğimiz iksir bitkisel bir asitten başka bir şey değildir.

Elma sirkesi ile ilgili olarak aldığımız bir şikayet te tadının ekşi olması nedeniyle pek hoş bir içiminin olmamasıdır. Bu tür şikayetler ile bizlere yazan okurlara bal veya tarçın, karanfil gibi elma sirkesinin acımsı tadını kesen aromatik besinler tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Bir kaşık bal, bir bardak elma sirkesinin içilebilir hale gelmesi için yeter de artar. Daha fazla bal kullanmak ise elma sirkesi zayıflama kürü ile bağdaşmaz. Çünkü bal, kalori bakımından zengin bir besindir.

Diğer yandan elma sirkeli su ne kadar ve ne zaman içilmelidir sorusu da sık soruluyor. Sabah kahvaltıdan 20 dakika önce ve gece yatmadan yarım saat önce birer çay bardağı elma sirkesi içmeniz yeterlidir. Kimileri buna öğle yemeği öncesini de eklemişler. Dileyen böyle de uygulayabilir.

Elma sirkesi nereden alınmalı ve doğal elma sirkesi mi tercih edilmeli soruları da okurların sık olarak sorduğu ve merak ettiği diğer sorular olarak aklımıza geldi. Elma sirkeli suyun zayıflatıcı etkisi için doğal elma sirkesi tavsiye ediliyor. Fabrikada üretilen elma sirkesi asla yapay olarak algılanmamalı ama fabrikasyon elma sirkesi üretilirken işlemden geçiyor ve bu de elma sirkesinde yağ yakıcı enzimlerin parçalanarak yok olmasına neden oluyor. Ama buna rağmen bazı okurlar da fabrika yapımı elma sirkesinin daha hızlı kilo verme etkisi sağladığını iddia ediyorlar. Denemek sizin elinizde. Sonuçları ve tecrübelerinizi ekleyecek hususları bizlere alttaki yorum kutucuğundan bildirirseniz sevinirim .

Add Comment