Elma Sirkesi, Bal, Su Formulüyle Zayıflama-Ahmet Maranki Elma Sirkesi Kürü

Elma Sirkesi, Bal, Su Formulüyle Zayıflama-Ahmet Maranki Elma Sirkesi Kürü

 

Bugün sizlere Elma sirkesi zayıflama formülünü verecek ve elma sirkesi zayıflatırmı sorusuna Sn. Ahmet Maranki Elma sirkesi formülü ile yanıt vereceğiz. Elma sirkesi yararları zaten bilinen bir gerçek. Şimdi buna bir de elma sirkesi bal su zayıflama kürünü ekleyin. Şimdi ellma sirkesinin faydaları hakkında bilgiler verecek ve Ahmet Maranki elma sirkesi kürü sizlerle paylaşılacaktır.

Diyet ve zayıflama reçetelerinde bitkisel çözüm yöntemlerinden faydalanmak, çok eski zamanlardan günümüze kadar uygulanmaktadır.  Bu doğal zayıflama yöntemlerinden bazıları günümüze kadar gelmiş ve değişiklilik göstermeden kullanımı yoğun bir biçimde talep görmüştür. Bu bitkisel zayıflamayöntemlerinden birisi de Elma sirkesi, su ve bal karışımı ile zayıflama yöntemi dir. Osmanınlar döneminde misafirlere akşam yemeğinden sonra sunulan özel bir diyet içeceği olan elma sirkesi kürü zayıflamak için de kullanılıyor. Elma sirkesi,su ve bal formülü midedeki hazmı hızlandırırken bir yandan da yağlarınızı eritiyor.

 

Diyet için çok özel ve eski yöntem olan elma sirkesi bal ve su karışımı formülünü sizlerle paylaşıyoruz …

Sitemize elma sirkesi yorumları yazan bir çok okurumuzda diyete elma sirkesi bal ve su karışımı formülü ile başlayıp 1 ayda doğal yollardan 5 kilo; 2 ayda 10 kiloya kadar verildiğine şahit olmaktayız. Elma sirkesi zayıflama kürü yapanlar hem de hiçbir öğünden kısmadan istediğini yediği halde kilo vermeyi başarabilmektedir.  (günlük öğünlerde aşırıya kaçmamak şartı ile) … Elma Sirkesi Zayıflama formülünün dışında yeşil çay ve biberiye çayları karışımından da kür boyunca faydalanabilirsiniz. Bol su içerek zayıflama düşüncesi elma sirkesi küründe elma sirkesinin toksin atıcı faydasını artıran bir durum olup metabolizmayı da hızandırıcı etki yapar. Hazımsızlık sorunu olanlar için bol su ile elma sirkesi kürü oldukça faydalı olmaktadır. Elma sirkesi, su ve bal formülü özellikle akşam yemeğinden 30 dk önce içildiği zaman hazmı kolaylaştırıyor ve vücuttaki yağları eritmede faydalı oluyor.

Elma sirkesi, su ve bal formülü yapılışı ve hazırlanışı ;
Elma sirkesi, su ve bal formülü nasıl yapılır ve hazırlanır diyorsanız bu bitkisel zayıflama  formülünü herkez kendi evinde kolaylıkla hazırlayabilir ve oldukça ucuza maledebilirler. Bunun için günümüzde değişik markalarda (örnek: fersan marka) sirke limon v.b gibi suyu üreten gıda firmalarının elma sirkelerinden tutun da piyasaya yeni çıkan ballı elma sirkesine kadar çok geniş bir alternatife sahipsiniz. Doğal elma sirkesinin şişesi fiyatı 20 tl civarı iken fabrikasyon elma sirkeleri şimdilerde 10 TL’den satılmaktadır. Elma sirkesi bal su formülünün en maliyetli kısmı her halde süzme baldır. 15 günlük kürde büyük boy kavanozu tüketmeniz muhtemeldir.

Marketten  aldığınız fersan elma sirkesi üzerine elma biçiminde ufak broşür bulunmakta diyetisyenler tarafından onay almış ölçüsüde tam olarak ayarlanmış yani içimi çok ağır değil ve size sadece bunu içip zayıflama kürünü uygulamanız kalıyor.

Elma sirkesi zayıflama kürü Ahmet Maranki tarafından önerildiği kadar, Ender Saraç, Suna Dumankaya ve İbrahim saraçoğlu tarafından da kilo verme önerilerinde yer verilen iksirli bir bitkisel karışımdır.

Elma sirkesinin faydaları yararları nelerdir?

Hijyenik ortamda yapımı gereken elma sirkesi ilk önce 45 derece suda bir güzel ovalanarak yıkanır. Elma sirkesinin muhafaza edileceği cam kavanozların da titizlikle temizlenmesi gerekecektir. Elmalar dilimlendikten sonra katı meyve sıkacağı veya mutfak robotu aracılığıyla elma suyu temin edilir. Elma suyu içerisinde şeker oranının yüksekliği elma sirkesinin fermantasyona uğraması için önemli bir etkendir. Bol şeker olan elma suyundan kaliteli asetik asit yani elma sirkesi elde edilir.

Elma sirkesi nasıl kullanılır

Evde elma sirkesi yaparken şu iki konuya dikkat etmelisiniz. Kullanılacak kabın elma sirkesi ile hava arasındaki irtibatı mümkün olduğunca maksimize etmesi gerekmektedir. O nedenle derin ve dar ağızlı kavanozları tercih etmiyoruz. Elma suyu, kavanoza doldurulduktan sonra üzerinde 1 -2 cm hava boşluğu kalacak şekilde bir mesafe bırakılır ve beyaz tülbent bezi gerilerek bir lastikle veya iple sabitlenir. Tülbent kullanmamızın sebebi, elma sirkesinin mayalanması için hava geçişinin olması gerekmesidir. Ancak toz ve böceklerin elma suyu içerisine girmesini engellemek için ise tülbent takmak zorunlu oluyor.

Elma sirkesi kavanozunu her gün bir kez açarak kaşıkla karıştırıyoruz. Bu şekilde elma sirkesi içerisindeki yararlı bakterilerin tüm kavanoza eşit biçimde dağılması sağlanıyor. Böylelikle oda sıcaklığında sirkeleşme işlemi başlamış oluyor. Cam kap yerine metal kap kullanmamalıyız. Ayrıca güneş ışığından uzak bir yerde loş bir ortamda elma sirkesini muhafaza etmeliyiz. Mayalanma işlemini hızlandırmak için elma sirkesi içerisine kalitesi yüksek bir miktar elma sirkesi kolabiliriz.

Elma sirkesi bu şekilde 4-5 hafta sonra elma sirkesini her gün tadıyoruz. Uygun asit oranı ve tada erişince elma sirkesi olmuş demektir. Elma sirkesi olduktan sonra tekrar bir tülbentle süzerek cam şişelerde loş bir ortamda muhafaza ediyoruz.

Ev yapımı doğal elma sirkesi fabrikalarda yapılanlara göre daha besleyici ve lezzetlidir. Çünkü fabrikalarda üretilenler kimyasal işlemlerden geçirilmekte ve yüksek sıcaklık altında mayalanma işlemi hızlandırılmaktadır. Bu da elma sirkesi içerisinde bulunan faydalı yağ yakıcı zayıflama sağlayıcı enzimlerin,mineral maddeler, iz elementler, vitaminlerin, pektin enziminin, malik ve tartarik asitlerin parçalanmasına neden olmaktadır.

Elma sirkesini çorbalarda salata ve yemeklerimizde çeşni ve aroma sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca her sabah aç karnına bal su ile karıştırarak içersek kısa sürede hızlı bir zayıflama etkisinin olduğunu da hissedeceğiz.

Elma sirkesinin sağlığa ve zayıflamaya faydaları yararları nelerdir?


* Elma sirkesi kemikleri güçlendirir ve kemiklerin kalsiyum depolama potansiyelini artırır.

Özellikle osteoporoz ve menopoz sonrası kemik kırılmaları için bitkisel tedavi sunar

* Elma sirkesi özellikle vücuttaki sodyum dengesini kurarak yüksek tansiyon şikayetini azaltır.

* Elma sirkesi kandaki yüksek kolesterol oranını dengeler ve düşürür. Damar tıkanıklıkları ve kan yağlanması olan kişilerde kanı inceltici etkileri vardır.

* Detoks (Detox) etkisi vardır iyi bir antioksidandır.

* Elma sirkesinde bulunan potasyum, büyüme çağındaki çocuklarda hücre gelişimini destekler. O nedenle çocuklarınıza elma sirkeli salata yediriniz.

* Öküsürük, soğuk algınlığı, ciğer üşütmesini iyileştirir.

* İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da bitkisel çözüm sunar.

* Bizler için en önemli etkisi ise yağ yakıcı etkisinin olması nedeni ile hızlı zayıflama ve kilo kaybı sağlar.

Elma sirkesinin bunca faydaları ve yararları olduğuna göre doğal elma sirkesini kullanmakta fayda var. Burada doğal elma sirkesine dikkat çekiyorum. Zira fabrikasyon bazı elma sirkesi üreticileri içerisine katkı maddesi koyuyorlarmış. Elma sirkesi kürünü uygulayanlar yazının sonunda okur ve kullanıcı yorumlarını bizlerle paylaşıyorlar. Sizler de elma sirkesi deneyimlerinizi sitemiz ile paylaşın ve içeriğimizi zenginleştirin.

Add Comment