Elma sirkesi ballı su formülü zayıflatırmı-En etkili doğal zayıflama formülü hangisidir?

Elma sirkesi ballı su formülü zayıflatırmı-En etkili doğal zayıflama formülü hangisidir?

 

Günümüzde obezite insanların sağlığını tehdit ettiği gibi toplumsal sağlık ve refah açısından da ciddi bir risk etkeni olarak göze çarpmaktadır. Obezitenin neden olduğu hastalıklar ile mücadele amacıyla büyük harcamalar yapılmakta ve diğer yandan da bulaşıcı olan obezite ile mücadele buna rağmen etkili olamamaktadır. Bunun en önemli nedenleri arasında insanların hareketsiz bir yaşam tarzı sürmeleri ve beslenme alışkanlıklarının geçmişe nazaran kökten değişmesidir. Obezite ile mücadelede egzersiz ağırlıklı bir yaşam tarzı benimsemenin yanında geçmişte atalarımızın sıkça başvurduğu bitkisel zayıflama formüllerinden azami ölçüde faydalanmak ta önem arz etmektedir. Bu noktada bilinen en eski doğal zayıflama formüllerinden bir tanesi olan elma sirkesi, bal ve su formülünü tekrar hatırlatmak gerekecektir. Elma sirkesinin zayıflamak için kullanılmasının arkasında yatan en önemli neden, içerdiği doğal meyve asitleri yani asetik asit gibi bir takım antioksidan bileşiklerin hem metabolizma hızını artırması hem de vücuttaki hücrelerdeki toksinleri temizlemesi ve hücrelerde yağ takımını hızlandırmasıdır.

Elma sirkesi bal su formülü ile zayıflama kilo verme

Elma sirkesi bal su formülü ile zayıflama kilo verme

Bu noktada doğal elma sirkesi, veya diğer adıyla ev yapımı elma sirkesinin zayıflamak için kullanımının tercih edildiğini de hatırlatalım. Çünkü doğal elma sirkesi, kimyasal bir takım işlemlerden geçmediği için içerdiği fenoller ve uçucu yağ asitleri bakımından zayıflamak için kullanımı daha etkili olabilen bir bitkisel zayıflama iksiri olarak göze çarpmaktadır. Elma sirkesi ile balın birlikte kullanılması ise aslında kalori içeren bir besin olan balın iştah kesici ve kan şekerini düzenleyici etkisi nedeniyle zayıflamada faydalı olmasından kaynaklanmaktadır. Bal az bir miktarda kullanıldığında hem iştahı kesen hem de içerdiği sayısız vitamin, mineral ve besin  maddesi ile metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan bir hayvansal gıdadır. Elma sirkesi, bal su ile birlikte kullanıldığında mideyi doldurmakta ve uzun süreli bir tokluk hissinin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Elma sirkesinin diğer bir kilo verdiren yönü ise dokuların yağ tutmasını zorlaştırması ve doğal yağ yakıcı etki oluşturmasıdır.

 Elma sirkesi ballı su formülü nasıl yapılır?

1. Adım

Sabah kahvaltısından önce 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 250 ml su ve bir tatlı kaşığı dolusu petekli balı bir kasede mikser ile veya el ile çırparak karıştırıyoruz. Daha fazla bal koymamaya özen gösterin. Bir yerine iki kaşık ilave edilen balın iştah kesici etki yerine kan şekerini yükseltici etkisi açığa çıkmaktadır. Elma sirkesi ballı su formülü kışın ılık, yazın ise soğuk tüketilebilir.

2. Adım

Öğle yemeğinden önce yine elma sirkesi kürümüzü aç karına alıyoruz. Elma sirkesinin yemeklerden ortalama olarak 25 dk öncesinde tüketilmesi yemekle alınan karbonhidratların ve yağların sindirim ile daha az kana karışmasına yardımcı olur. Çünkü yemek yenene kadar yükselen kan şekeri, sindirimin daha normal bir tempoda çalışmasına katkı verir.

3. Adım

Akşam öğününden önce 1. adıma olduğu gibi elma sirkesi ballı su karışımını içiyoruz. Böylece bir günlük elma sirkesi zayıflama kürümüz tamamlanmış oluyor. Bu kürü 15-25 gün kadar devam ettirirseniz özellikle göbek, bel çevresi ve basen yağları gibi eritilmesi zor olan kitlesel yağların kolayca yok olmaya başladığına şahit olacaksınız. Bu yağ yakıcı etkiyi hızlandırmak için elma sirkesiyle birlikte günlük 30 dk yürüyüş egzersizi yapmanız şarttır. Böylece yağ yakımı sonrasında biriken artık maddeler vücuttan kalıcı olarak atılacaktır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Elma sirkesinin ev yapımı ve işlemden geçmemiş olması önemlidir. Pastörize edilmeyen ve filtreden geçmeyen elma sirkesinin içerisindeki zayıflama enzimleri yağ yakıcı etki ortaya çıkaracak kadar yoğundur.

Gerekli Malzemeler

  • doğal elma sirkesi (filtreden geçirilmemiş ve pastorize edilmemiş olacak)
  • Doğal mineralli su
  • Petekli bal

Elma sirkesine bal koymadan zayıflatırmı

Elma sirkesine bal koymadan zayıflama sağlanabilir. Ancak balın iştah kesici etkisi nedeniyle kan şekerinin dengelenmesi daha kolay olmaktadır. Ayrıca elma sirkesinin ekşi tadı çoğu kişinin hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle elma sirkesi su formülüne genellikle bal ilave edilmektedir. Bir kaşık balın yüzdeki kırışıklıklara doğal çözüm ve cilt lekelerine elma sirkesi ile birlikte bitkisel tedavi olanağı sağladığını da hatırdan çıkarmayalım.

Add Comment