Elma Sirkesi Neden Zayıflatır-Elma Sirkesi Zayıflatırmı?

Elma Sirkesi Neden Zayıflatır-Elma Sirkesi Zayıflatırmı?

Elma sirkesi neden zayıflatır bir çok kişi bu sorunun yanıtını gerçekten merak ediyor. Elma sirkesinin zayıflatan etkisinin arkasında elbette elma sirkesinde bulunan mineraller, vitaminler ve enzimler önemli rol oynuyorlar. Elma sirkesinde zayıflamaya yardımcı hangi maddeler var diye bir bakmak gerekirse metabolizma hızını arttırdığı bilimsel olarak ispat edilmiş olan Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, yine asetik asit türü sirke asitleri, meyve asitleri, tok tutucu ve kilo verdirici etkisi bilinen pektin enzimi ile doğal aroma maddeleri elma sirkesinde bulunmaktadır.

Elma sirkesi neden zayıflatır sorusunun ilk cevabı içerdiği bitkisel sirke asitleridir. Bu asitler kana karışarak hücre düzeyinde yağ yakımı ve metabolizma hızının artmasını temin etmekteler. Diğer yandan elma sirkesi içerisindeki doğal bitkisel lifler de elma sirkesinin iştahı kapatan ve tok tutan bir içecek olarak adlandırılmasını sağlıyor.

Özellikle kronik kilo sorunu olanlar, hamilelik döneminde aldıkları kiloları doğum sonrasında veremeyen bayanlar, kısa sürede formuna kavuşmak isteyenler kesinlikle elma sirkesi kürü ile zayıflama denemesi yapmalılar.

Peki bu elma sirkesi zayıflama kürü nasıl yapılacak?

Her sabah kahvaltı etmeden evvel aç karnına 1 bardak ılık suya 1 kaşık elma sirkesi ve bal ilave edecek ve bunu bir güzel karıştıracağız. Bu sayede metabolizmayı hızlandıran bir bitkisel etki oluşacaktır.

Elma sirkesi bal ve ılık su karışımı kürü ile her gün bir öncekine göre daha fazla uyarılmış bir metabolizma ile karşılaşacak ve doğal yoldan kilo vermek nasıl oluyormuş bunu tecrübe edeceksiniz. Bal burada hem elma sirkesinin mideyi zorlamasını önlemek hem de iştah kesici ve kan şekerini düzenleyici etkisi ile elma sirkesi zayıflama kürüne yardımcı bir besin maddesi işlevi görmektedir.Elma sirkesi zayıflama kürüne benzer bir bitkisel kür, taze limon suyu ile de yapılabilmektedir.

Add Comment