Elma Sirkesi Yüze Sürülürmü-Elma Sirkesi ile Cilt ve Yüz Bakımı

Elma Sirkesi Yüze Sürülürmü-Elma Sirkesi ile Cilt ve Yüz Bakımı

Elma sirkesi yüze sürülürmü şeklinde okurlardan sorular alıyoruz. Şayet cilt bakımı ve leke tedavisi için elma sirkesi kürü yapacaksanız elbette elma sirkesi yüze sürülerek uygulanabilir. Şimdi elma sirkesinin cilt bakımları ve yüzdeki cilt sorunları için nasıl uygulanabileceğini sizlere aktaracağız.

Elma Sirkesi ile Sivilce Kürü ve Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın.  Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere Elma Sirkesi Kürü: Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Yaşlılık lekeleri için elma sirkesi mucize yaratır. Bir çorba kaşığı elma sirkesine bir tatlı kaşığı soğan suyu ekleyin. Gece yatmadan önce sürün. Sabah uyandığınızda cildinizi yıkayın ve nemlendirici sürün.

Ayrıca; Böcek sokması sonucu olan ciltteki şişlikler ve kabarmalar elma sirkesi sürülerek giderilmekte, elma sirkesi ayrıca kaşıntıyı ve şişmeye iyi gelmektedir.

Varise elma sirkesi sürülürmü?

Elma sirkesi seyreltilerek varisli bölgelere sürülürse varislere de iyi gelmektedir.

Add Comment