Elma Sirkesinin Yararları-Elma Sirkesi Zayıflama, Cilt ve Güzellik İçin Yararı

Elma Sirkesinin Yararları-Elma Sirkesi Zayıflama, Cilt ve Güzellik İçin Yararı

İngilizlerin bir atasözü vardır: “Günde 1 adet elma, sizleri doktordan uzak tutar” Bu söylediğimiz elma meyvesi için 1 kez geçerli ise elma sirkesi için 10 kez daha anlamlıdır. Yer yüzünde elma sirkesinin verdiği kadar sağlığa çok yönlü katkı sağlayan başka bir bitkisel sıvı olduğunu hatırlamıyorum. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan elma sirkesinin yararları hakkında okurlara bilgiler verelim.

Elma sirkesinin yararları-Elma Sirkesi ile Zayıflama ve Yararları

 

elma sirkesinin yararları

Ahmet Maranki, Ömer Coşkun, İbrahim Saraçoğlu ve Suna Dumankaya gibi ünlü şifalı bitkiler uzmanlarının kimisi cilt bakımı, kimisi hastalık tedavisi kimisi de zayıflamak için elma sirkesini tavsiye ediyor. Elma sirkesinin yararları ve yararları sadece kilo veme ve zayıflama için değildir. Elma sirkesinin yararları arasında Cilt bakımı, saç bakımı, sivilce, ciltteki lekeler, şişmanlık, varis tedavisi gibi bir çok uygulama mevcuttur. Bütün bunlar için ihtiyacınız olan şey yalnızca bir şişe elma sirkesi. Özellikle elma sirkesi sağlıkla parlayan saçlar, lekesiz bir cilt ve ince, güzel bir vücuda kavuşması için önemli rol oynar.

 

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Yararlı olduğunu göreceksiniz. Sivilceler için elma sirkesi nasıl kullanılır bilgi almak için bknz: sivilcelere elma sirkesi kürü

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça yararlıdır. Bilhassa hamilelik sonrası yüzde oluşan lekeler, güneş lekeleri, yüzdeki kahverengi cilt lekeleri, çil izleri gibi bir çok cilt leke sorunu elma sirkesi ile doğal yollardan tedavi edilebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için bknz: Cilt lekeleri için elma sirkesi

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi ve Elma sirkesi ile zayıflama:

Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza yararı olduğunu göreceksiniz. Elma sirkesi zayıflama amacıyla çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Özellikle elma sirkesinin metabolizmayı hızlandıran etkisi, tok tutucu olması, elma sirkesinin bağırsakları ve mideyi çalıştırması, elma sirkesinin yağ yakıcı etkisi nedeniyle çok etkili ve kendini ispatlamış bir bitkisel zayıflama kürü olduğunu söyleyebiliriz.

Varisler İçin Elma Sirkesi

Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

Gördüğünüz üzere elma sirkenin yararları saymakla bitmiyor. Özellikle elma sirkesi ile bal karışıtıp sabahları uygularsanız tam manasıyla bir zayıflama iksiri oluşturmuş olursunuz. Elma sirkesi hakkında gelen okuyucu yorumlarında elma sirkesinin kilo verme ve zayıflama etkisinin müthiş olduğundan bahsediyorlar.

Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır:

Elma sirkesinin bunca yararları hakkında bahsettik. Ancak şunu da belirtmekte yarar var. Elma sirkesinin doğal olanı yani doğal yollarla üretileni için bu yararlar geçerlidir. İşlenmiş yani fabrikasyon elma sirkesi de belirli derecede yararlıdır. Ancak elma sirkesinde bulunan fenol, asetik asit türü bitkisel uçucu yağlar, fabrikalarda işlenme esnasında  önemli derecede yok olmaktadır. Bu da elma sirkesinin yararları ve yararlarını önemli düzeyde azaltmaktadır. Bu nedenle ev yapımı elma sirkesi kullanmak, her zaman daha akıllıca bir yoldur. İntenette elma sirkesinin yapılışı hakkında değişik teknikler ve yöntemler söyleniyor. Bizim aşağıda verdiğimiz linkteki yazımızda en doğal yollardan elma sirkesi nasıl yapılır ve saklanır onu söyleyeceğiz. ayrıca elma sirkesi zayıflama için tüketilecekse yine aşağıda verdiğimiz linkteki elma sirkesi bal su formülü ile zayıflama yöntemi denenirse en yararlı sonuçlar alınacaktır.

Bknz: Elma Sirkesi Nasıl Yapılır – Elma Sirkesinin Yapılışı

Add Comment