Elma Suyunun Faydaları-Elma Suyu Zayıflatırmı Neye İyi Gelir?

Elma Suyunun Faydaları-Elma Suyu Zayıflatırmı Neye İyi Gelir?

Özel günlerde hediye almak için bir karar veremediyseniz yada hediye alacak bir paranız yoksa en azından karşınızdaki kişiye bir adet elma hediye edebilirsiniz. Çünkü elmanın kendisi de biz insanlara Yaratıcının bir hediyesidir. Elma gibi elmanın suyu da sağlık açısından son derece faydalıdır. Gerek elma gerekse elma suyu oldukça lezzetli bir tada sahiptir.  Ancak elma suyunu sadece hoş bir tada sahip olduğu için değil, aynı zamanda değişik bir takım sağlık problemleri ve hastalıklara karşı bitkisel çözüm geliştirdiği için de tercih etmeliyiz.  Elma meyveler arasında en besleyici ve popüler olanlarından birisidir. Elmanın kabuğu da elma suyu ile birlikte kullanılabilirse bu durumda elmada yer alan vitaminlerin ve diğer besleyici maddelerin, bitkisel enzimlerin büyük bir kısmının elma suyuna geçtiğine şahit olacaksınız.

elma suyu faydaları

Elma Suyu da elma gibi hem besin maddelerince zengin. hem de A, Vitamini,  B grubu vitaminleri,  C vitamini, demir, potasyum, fosfor, silikon, klor gibi mineraller bakımından oldukça zengindir.  Elma suyunun sağlığa, cilde ve saça faydaları var. Bu faydaların en önemlilerini sizler için seçtik. Elma suyu neye iyi gelir sorusuna yanıt olacak bu yararları aşağıda bulabilirsiniz:

Elma Suyunun Sağlığa Yararları- Sağlık Bakımından 10 Faydası

 

 • # 1. Fayda: Elma suyu kolesterole çözüm mü?

  : Elma suyu kötü kolesterolü azaltır ve bir kişinin kalp ve damar sağlığını geliştirir. Kalp hastalığına yakalanma riski elma suyu içerek önemli ölçüde azaltılabilir.

 •  2. Fayda:  Elma suyu zayıflatırmı?


  Elma suyu zayıflamak için kullanılabilir  Elma suyu içilmesi kilo kaybı için yardımcı olur. Dolayısıyla elma suyu içerek zinde ve ince kalınabilir. Bunun nedeni ise elma suyunda bulunan yağ yakıcı enzimlerdir. Ancak elma suyunda kalori olduğu da hatırlanmalı ve dengeli bir tüketim yapılmalıdır. Özellikle diyet listeleri ile zayıflama amacınız varsa ve bu durumda elma suyundan faydalanacaksanız sizlere tavsiyemiz elma suyunu günde 250 ml civarında tüketmeniz yönünde olacaktır.

 • 3. Fayda: Romatizmal Hastalıklar için Elma Suyu

  : Elma suyu potasyum açısından oldukça  zengindir, dolayısıyla artrit ve romatizmadan muzdarip insanlar için çok faydalıdır.

 • 4. Fayda:  bağırsakları ve mideyi çalıştırır

  : Elma suyu bağırsakların işleyişi ve sağlığı için önemlidir. Hazmı geliştirir. Dolayısıyla kabızlığa karşı bitkisel çözüm olarak kabızlıkla savaşır.

 • # 5 Fayda: Böbrekleri çalıştırır ve temizler

  : Ham elma suyu karaciğeri ve böbrekleri temizler ve böbrek ve karaciğer hastalığı riskini azaltır.

 • # 6 Fayda: Hazmı kolaylaştırır.

  : İçme elma suyu sindirim geliştirir ve vücuttan zararlı toksinleri ortadan kaldırır. Toksinlerin atılmasını sağlar.

 • # 7 Fayda: yorgunluğa bitkisel çözüm

  :  Elma Sirkesi veya elma suyu  bal ve süt ile birlikte kullanılırsa halsizlik çok yararlıdır.

 • # 8 Fayda: Hamilelikte kansızlık görülenlerde kullanılır

  : Bal ile elma suyu gebelik anemisi tedavisinde çok etkilidir.

 • # 9 Fayda: Kansere bitkisel çözümdür.

  : Elma suyu, çeşitli kanser türlerini önlemek antioksidanlar içerir.

 • # 10 Fayda:  Akciğerleri temizler, akciğer temizleyici meyveler arasındadır.

  : Elma suyu akciğerlere  çok iyi gelir ve astım riskini düşürür.

NOT

– Elma suyu yapımında dikkat edilecek hususlardan bir tanesi de elma suyu yapılırken elmanın kabuğundan faydalanılmalıdır  Elma kabuğu içerisinde bolca A vitamini bulunur. Diğer yandan elma suyuna yapay şeker eklemeyiniz. Elmanın kendi içerisindeki meyve şekeri yeterlidir. Dışarıdan ilave edilecek şeker hem içerdiği kalori nedeniyle kilo aldırıcı etki yapar hemde  şeker hastalığı ve diyabete yakalanma riskini artırabilir.

Add Comment