Ender Saraç Bölgesel zayıflama

Ender Saraç Bölgesel zayıflama önerileri ;Bölgesel zayıflama ;

3 Hafta içerisinde, özellikle bel ve göbek kısımlarındaki yağları eriterek incelmeyi sağlayacak özel bir program veriliyor. Fakat yalnız diyet yaparak bölgesel zayıflama yapmanız mümkün değildir. Bölgesel zayıflamaya paralel olarak bazı özel egzersizler ile bazı bitkisel menülerden faydalanmanız gerekecektir. Bu yöntemi 3 hafta süresinde uyguladığınız zaman 21 gün sonrasında muhteşem incelmeyi hissedeceksiniz.

Mekik hareketleri egzersizi ;

Dizlerinizi birleştirerek, ayaklarıda paralel konuma getirip tabanları yere bakacak şekilde iki elinizide ense kısımına koyduğunuz zaman seri bir şekilde sürekli ve bazı aralıklarla hareket ederek karın bölgesinde acı hissedene kadar sabahları ve akşamları 50’şer kez bu hareketi uygulamanız tavsiye olur. Mekik hareketleri egzersizi ile özellikle karın bölgesindeki zayıflama etkileri uyanır ve yağ dokuları harekete geçer ve incelmenizde yardımcı olur.

Sopa ile hareketler yapma ;

Bu egzersimizde ise bir tane sopa bulup enseniniz altına elleriniz ile yerleştirin. Ayakları sağlam bir şekilde yere basın ve hızlı bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok belden yukarısını çalıştıracak biçimde döndürün ve birkaç dakika bu işlemi uygulayınız. Bu egzersiz ile karının yan tarafında bulunan kaslar hareket ederek şekil alır ve göbek erimesinde katkı sağlar.

Bel kaslarını inceltmek için mekik çekmelisiniz ;

Bir taraftan ellerimizi büktüğümüz diğer tarafraki dizlerimize doğru yavaş yavaş, sık sık ve hızlı hızlı yakınlaştırıp uzaklaştırıyoruz. Bu hareketibirkaç dakika gücünüz yettiği kadar uygulayın. Sonra diğer tarafraki ayak ile ellerinizi değiştirerek seri bir şekilde bölgesel zayıflama işlemini uygulayın ve karnın iki yan tarafındaki kasların çalıştığını göreceksiniz.

Ender saraç bölgesel zayıflama yönteminde uygulayacağınız program ;

Sabah kalkar kalkmaz hemen 1 bardak ılıtılmış limonlu yada ballı su içiniz. (İçerisine yarım tatlı kaşığı kadar bal ile 10 damla kadar limon koymak şartı ile)

Sabah sporları ; 35-40 dk. düzenli bir yürüyüş yapın hafif tempo uygulayarak. Bol bol terlemeye çalışın ve ardından spor yapmaya devam edin.

Duş alın ; Ham ipek kesisi yada kabak lifi ile 5 dk. kadar fırçalar biçimde göbek kısımını, basen, popo ile bel sert bir şekilde fırçalanacak. 5 dk. susam yağo, kekeik yağı, melisa yağı ve biberiye yağı ile fırçalanan bölgelere masaj yaparak uygulayın.

Kahvaltıda ; 1 tane kabuklu yeşil elme ile 1 tane ser şeftali yiyin.

Ara öğün : 2 parmak taze dilenmiş penir yiyin.

Öğlen ise : 1 tabak ızgara tavuk( derizi soyulmuş), çok miktarda rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara öğün ( saat 15:00’da ) : 3-4 tane yulaflı bisküvi.

Ara öğün ( saat 17:30’da ) : 1 tane yeşil elma.

Akşam yemeğinde : 4-5 kaşık zeytinyağı fasülye yemeği (az yağlı olmak şartı ile) 1 dilim ekmek ile mevsim salatası.

Gece yatmadan önce : 1 bartak tarçınlı ligtht süt (şekersiz olacak). 4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısıt püskülü ile kiraz avakado yaprağını karıştırıp içebilirsiniz.

Ender saraç Bölgesel zayıflama programında dikkata alınması gerekilen yasaklar ;

– Şekerli ve asitli içecekler

– Kızartma yemekleri

– Hayvansal katkılı yağlar ( terayağı, kaymak, yumurta sarısı, süt ürünleri, yağlı etler, tavuk, balık ..vb. gibi)

– Alkollü içcekler ( Özellikle bira hiç içilmemeli)

– Beyaz un

– Beyaz şeker

– Doğum kontrol hapı

– Fazla süre gündüz uykuları

– Çikolatalar

– Yağlı çerez

– Cips

 

Add Comment